Puchar Włoch: Lazio wyeliminowało Torino

Adam Kiołbasa

Lazio Rzym jako trzeci zespół zakwalifikowało się do półfinału Pucharu Włoch. Piłkarze ze stolicy Italii co prawda przegrywali z Torino Calcio, ale ostatecznie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, chociaż trzeba przyznać, że goście rozgrywali dobre zawody.

Po pierwszej, dość ciekawej połowie niespodziewanie prowadziło Toro. W 29. minucie padł jedyny gol w tej części gry, a na listę strzelców wpisał się wówczas Natali. Biancocelesti co prawda starali się odpowiedzieć, ale pomimo to ta sztuka im się nie udała.

Po zmianie stron gospodarze w końcu zaczęli grać skutecznie i już w 49. do wyrównania doprowadził Goran Pandev, który pojawił się na placu gry chwilę po zmianie stron. W 55. miejscowi już prowadzili, a tym razem na listę strzelców wpisał się Stefano Mauri. Bordowi starali się doprowadzić do wyrównania, ale przez to narażali się na groźne kontrataki. Już w doliczonym czasie gry wynik rywalizacji na 3:1 ustalił Tomasso Rocchi.

Zatem podopieczni Delio Rossiego zagrają w półfinale TIM CUP, w którym zmierzą się ze zwycięzcą pary: Juventus Turyn - SSC Napoli.

Lazio Rzym - Torino Calcio 3:1 (0:1)
0:1 - Natali 29'
1:1 - Pandev 49'
2:1 - Mauri 55'
3:1 - Rocchi 90'+1'

Lazio: Muslera, De Silvestri (74' Lichsteiner), Siviglia, Cribari, Kolarov, Brocchi (84' Dabo), Ledesma, Mauri, Foggia (46' Pandev), Rocchi, Zarate.

Torino: Calderoni, Colombo, Natali, Dellafiore, Ogbonna, Abate, Corini (61' Barone), Dżemaili, Diana (37' Vailatti (65' Amoruso)), Brocchi, Rosina.

Żółte kartki: Foggia, Kolarov, Zarate (Lazio) oraz Rosina, Barone (Torino).