PAP/EPA

Puchar Anglii: Sensacja - Arsenal odpadł z rozgrywek

Bartosz Zimkowski

Arsenal kolejny raz w ostatnich tygodniach zawiódł fanów swojej drużyny. Kanonierzy w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Anglii przegrali z Watford 1:2.

Arsene Wenger zdecydował się wystawić najsilniejszy skład przeciwko Watford FC. Kanonierzy wygrali dwie poprzednie edycje Pucharu Anglii i chcieli wykorzystać atut własnego boiska. Przed meczem grupy kibicowskie Arsenalu namawiały do bojkotu spotkania wobec wysokich cen biletów, ale Emirates Stadium był wypełniony.

Od początku uwidoczniła się przewaga Kanonierów, ale w pierwszej połowie żadna z drużyn nie oddała celnego strzału. Nie oznacza to jednak, że nie było ciekawie na obiekcie Arsenalu.

Po dwóch kwadransach w świetnej okazji strzeleckiej znalazł się kupiony zimą Mohamed Elneny, ale zdecydował się na wariant siłowy i z kilku metrów fatalnie spudłował. Mógł jeszcze podać do lepiej ustawionych kolegów, którzy mieli pretensje o brak zagrania.

Jedenaście minut później znów skiksował Elneny. Tym razem piłkę wyłożył mu Joel Campbell, a ten huknął wyraźnie nad poprzeczką. 60 sekund później sam Campbel zmarnował sytuację strzelecką i Arsenal mimo intensywnych minut nie strzelił bramki.

Szerszenie w pierwszej tak naprawdę okazji zdobyły gola. Odion Ighalo przepchał Gabriela Paulistę i pewnym strzałem pokonał Davida Ospinę. To było pierwsze celne uderzenie w tym meczu.

13 minut później goście prowadzili już 2:0. Ighalo przetrzymał piłkę, a następnie odegrał ją do Adlene Guedioury, który potężnym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Ospinę.

Arsene Wenger zareagował natychmiast. Dokonał trzech zmian: Theo Walcott, Danny Welbeck oraz Alex Iwobi pojawili się na murawie. Przyniosło to efekt, ale dopiero dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Mesut Oezil zgrał futbolówkę piętą do Welbecka, który z pięciu metrów zdobył gola.

Chwilę później powinno paść wyrównanie. Piłka po strzale Iwobiego trafiła w słupek, a chwilę później Welbeck niemal na pustą bramkę uderzył obok bramki!

Arsenalowi nie udało się doprowadzić do remisu i Watford awansował do półfinału Pucharu Anglii.

Arsenal - Watford 1:2 (0:0)
0:1 - Odion Ighalo 50'
0:2 - Adlene Guedioura 63'
1:2 - Danny Welbeck 88'

Arsenal: David Ospina - Calum Chambers, Per Mertesacker, Gabriel Paulista, Kieran Gibbs, Mohamed Elneny (67' Alex Iwobi), Francis Coquelin, Joel Campbell (68' Danny Welbeck), Mesut Oezil, Alexis Sanchez, Olivier Giroud (68' Theo Walcott).

Watford: Costel Pantilimon - Allan Nyom, Sebastian Proedl, Craig Cathcart, Nathan Ake, Etienne Capoue (73' Ikechi Anya), Ben Watson, Valon Behrami, Adlene Guedioura (77' Almen Abdi), Odion Ighalo (82' Nordin Amrabat), Troy Deeney.

Żółte kartki: Mesut Oezil (Arsenal) oraz Costel Pantilimon (Watford).

Sędzia: Andre Marriner.

Źródło: TVP S.A.
Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)