PAP

Sparingowo: Śląsk Wrocław pokonał Pogoń Szczecin. Pawełek obronił karnego

W sparingu dwóch przedstawicieli Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał 1:0 z Pogonią Szczecin. Drużyny przygotowują się do sezonu na zgrupowaniu w Wielkopolsce.

Najlepszą szansę na zmianę wyniku przed przerwą miał Adam Frączczak. W 16. minucie obrońca Pogoni strzelił z rzutu karnego prosto w nogi Mariusza Pawełka. Poza tym drużyny miały problem z przedarciem się w pobliże bramki przeciwnika. Królowały więc strzały z dystansu i akcje indywidualne.

Trenerzy rozpoczęli sparing w składach bliskich ligowym. Po przerwie przeprowadzili liczne zmiany. Jedną z ciekawszych było przesunięcie Spasa Delewa na pozycję napastnika. Bułgar debiutował w barwach Pogoni. Po przeciwnej stronie boiska Jacek Kiełb huknął z woleja i pięknie obronił Dawid Kudła.

O zwycięstwie Śląska Wrocław zdecydowała akcja Kamila Bilińskiego w 81. minucie. Doświadczony napastnik zakończył akcję indywidualną strzałem z bliska do bramki Pogoni.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
0:1 - Kamil Biliński 81'

W 16. minucie Adam Frączczak (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego. Mariusz Pawełek obronił.

Pogoń: Jakub Słowik (46' Dawid Kudła) - Adam Frączczak (66' Robert Obst), Jarosław Fojut (66' Sebastian Murawski), Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski (61' Hubert Matynia) - Rafał Murawski (61' Dawid Kort), Mateusz Matras (46' Sebastian Rudol) - Spas Delew (66' Seiya Kitano), Ricardo Nunes (76' Błażej Chouwer), Adam Gyurcso (66' Marcin Listkowski) - Łukasz Zwoliński (46' Jakub Piotrowski).

Śląsk: Mariusz Pawełek (46' Lubos Kamenar) - Paweł Zieliński (46' Kamil Dankowski), Piotr Celeban (46' Łukasz Wiech), Lasza Dwali (65' Piotr Celeban), Mariusz Pawelec (46' Krystian Miś) - Adam Kokoszka (65' Peter Grajciar), Peter Grajciar (46' Mariusz Idzik) - Alvarinho (46' Jacek Kiełb), Ryota Morioka (65' Alvarinho), Andras Gosztonyi (46' Dudu Paraiba) - Bence Mervo (46' Kamil Biliński).