LE: awans Admiry Wacker Moedling w Azerbejdżanie

W środę zakończyła się rywalizacja w jednej parze II rundy eliminacji Ligi Europy. Admira Wacker Moedling awansowała po zwycięstwie 3:0 w dwumeczu z azerskim Kapaz PFK.

Admira Wacker Moedling była w poprzednim sezonie 4. siłą austriackiej Bundesligi. Uplasowała się za mocarzem Red Bull Salzburg, a także za stołecznym duetem: Rapidem i Austrią Wiedeń. Rywalizację w tegorocznej Lidze Europy Admira rozpoczęła od zwycięstwa w zaciętym dwumeczu ze Spartakiem Myjava.

W II rundzie eliminacji Austriacy wyrzucili za burtę Azerów z Kapaz PFK. U siebie wygrali 1:0 po golu Dominika Starkla. Na wyjeździe strzelanie rozpoczął Christoph Knasmuellner. 24-latek jest wychowankiem Bayernu Monachium, a figurował również w kadrze Interu Mediolan. Nie przebił się w żadnym z wielkich klubów i w 2011 roku wrócił do ojczyzny.

Bramka Krasmuellnera w 17. minucie praktycznie zamknęła dwumecz, ponieważ gospodarze potrzebowali już trzech goli do awansu. Wynik rewanżu na 2:0 ustalił w 76. minucie Patrick Schmidt.

W następnej rundzie przeciwnikiem Austriaków będzie Slovan Liberec. Ponownie rozpoczną walkę na swoim stadionie.