PAP/EPA / MATTHIAS BALK

Robert Lewandowski poza "11" Bayernu Monachium

Maciej Kmita

Robert Lewandowski nie znalazł się w wyjściowym składzie Bayernu Monachium na sobotni mecz 7. kolejki Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt. Kapitan reprezentacji Polski rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.

Zamiast niego na środku ataku Bayernu wystąpi Thomas Mueller, którego ze skrzydeł wspomagać będą Kingsley Coman oraz Arjen Robben.

Tym samym Robert Lewandowski opuści pierwsze minuty w sezonie. W każdym ze wcześniejszych meczów Bayernu oraz reprezentacji Polski przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka. Od 14 sierpnia spędził na boisku 1170 minut w 13 występach - jest najbardziej wyeksploatowanym piłkarzem mistrza Niemiec.

Trener Carlo Ancelotti daje odpocząć "Lewemu", ale warto pamiętać o tym, że kapitan Biało-Czerwonych nie strzelił gola w żadnym z czterech ostatnich spotkań Bayernu. Lewandowski czeka na bramkę już 437 minut - odkąd jest zawodnikiem klubu z Monachium, czyli od lipca 2014 roku, tak długo na gola jeszcze nie czekał.

Z drugiej strony w dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski z Danią (3:2) i Armenia (2:1) "Lewy" zdobył aż cztery bramki i wespół z Cristiano Ronaldo jest liderem klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników el. MŚ 2018 - obaj mają na koncie po pięć bramek.