PAP/EPA / PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Serie A: genialny finisz Sampdorii Genua. Grali dwaj Polacy

Sampdoria Genua wygrała 3:1 z Bologna FC w 24. kolejce Serie A, choć do 82. minuty przegrywała. Bartosz Bereszyński spędził na boisku 90 minut, a Karol Linetty został zmieniony w przerwie.

Sampdoria wygrała poprzednie mecze z potentatami AS Roma oraz AC Milan. Takie występy musiały rozbudzić apetyt jej kibiców. Bologna FC mogła o takich wynikach pomarzyć, ale w bezpośrednim starciu z Sampdorią szybko zasiała ziarno niepewności w Genui. Już drugą akcję oskrzydlającą zamieniła w gola. Jego autorem był w 18. minucie Blerim Dzemaili, który huknął z linii pola karnego.

Po meczu w Mediolanie w jedenastce Sampdorii pozostali Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Pomocnik zagrał w niedzielę 45 minut, po czym został zmieniony na ofensywnego Dodo. Na boisko wszedł również Filip Djuricić. Po podwójnej zmianie Sampdoria zaczęła przeważać.

W 57. minucie gości uratował Angelo Da Costa po strzale Dennisa Praeta. Bologna FC dostała ostrzeżenie od Belga, który długo szukał sposobu na wyrównanie. W 68. minucie Praet strzelił pół metra nad bramką. Kontynuacją festiwalu nieskuteczności było uderzenie Simone Verdiego w poprzeczkę

Na przełom trzeba było poczekać do 82. minuty, ale kiedy już nastąpił, przez Genuę przeszedł piłkarski huragan. Sampdoria zdobyła dwa gole w dwie minuty. Luis Muriel wyrównał strzałem z rzutu karnego, a Patrick Schick wyprowadził Sampdorię na prowadzenie po solowym rajdzie. Było co oklaskiwać, szczególnie w 88. minucie, kiedy gospodarze ustalili wynik na 3:1.

Dzięki zwycięstwu Sampdoria ma sześć punktów przewagi nad pokonanym rywalem.

Sampdoria Genua - Bologna FC 3:1 (0:1)

0:1 - Blerim Dzemaili 18'
1:1 - Luis Muriel (k.) 82'
2:1 - Patrick Schick 83'
3:1 - Ibrahima M'Baye (sam.) 88'

Sampdoria: Emiliano Viviano – Bartosz Bereszyński, Matias Silvestre, Milan Skriniar, Vasco Regini (46' Filip Djuricić) – Dennis Praet, Lucas Torreira, Karol Linetty (46' Dodo) – Bruno Fernandes (59' Patrik Schick) – Luis Muriel, Fabio Quagliarella.

Bologna: Angelo Da Costa – Vasilis Torossidis, Daniele Gastaldello, Domenico Maietta (13' Ibrahima M'Baye), Adam Masina – Erick Pulgar, Godfred Donsah, Blerim Dzemaili – Simone Verdi (85' Federico Di Francesco), Mattia Destro (45' Umar Sadiq), Ladislav Krejcí.

Żółte kartki: Schick, Torreira (Sampdoria) oraz Maietta, M'Baye, Torosidis, Dzemaili (Bologna).