Reuters / Scott Heppell / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City

Angielskie media oceniły Kamila Grosickiego

Bartosz Zimkowski

Hull City przegrało w 32. kolejce Premier League ze Stoke City (1:3), a 90 minut rozegrał Kamil Grosicki. Oto co napisały angielskie media o Polaku.

"Daily Mail":

Dziennikarzom "Daily Mail" nie spodobał się występ Kamila Grosickiego. Polak w pierwszej połowie zamiast strzelać w niezłej sytuacji, podawał i nie potrafił celnie zagrać do Niasse'a. Natomiast w drugiej odsłonie miał doskonałą okazję i tym razem uderzał. Jednak nie pokonał bramkarza przeciwnika.

Grosicki od dziennikarzy tej gazety otrzymał notę tylko "5.5" (skala ocen 1-10, wyjściowa 6), a równie słabo oceniony został jedynie Niasse.

Noty według "Daily Mail" (skala ocen 1-10, wyjściowa 6):

Hull: Jakupovic 6; Maguire 7, Dawson 6, Ranocchia 6, Robertson 6; Huddlestone 6.5; N'Diaye 6; Clucas 6, Markovic 6, Grosicki 5.5; Niasse 5.5.

[nextpage]

SkySports
Sky Sports:

Redaktorzy brytyjskiej stacji telewizyjnej SkySports przyznali Kamilowi Grosickiemu notę "siedem" (skala 1-10, wyjściowa 6), co można uznać, że to dobra ocena. Lepsze recenzje od Polaka otrzymało tylko dwóch graczy, ale z wyjściowej jedenastki czterech innych również dostało "siódemki".

Piłkarzem meczu uznano natomiast Marko Arnautovicia, który otrzymał "dziewiątkę".

Noty według Sky Sports (skala ocen 1-10, wyjściowa 6):

Hull: Jakupovic (7), Ranocchia (6), Dawson (6), Maguire (8), Markovic (7), N'Diaye (6), Huddlestone (7), Clucas (8), Robertson (7), Grosicki (7), Niasse (6).

Rezerwowi: Hernandez (6), Mbokani (6), Elmohamady (6).

[nextpage]

"The Sun":

"Goście w pierwszej połowie stworzyli najlepszą szansę, kiedy w pole karne wpadł Grosicki, ale zamiast strzelać, to podawał do Niasse'a, który nie spodziewał się tego" - napisali o Grosickim dziennikarze "The Sun".

Brukowiec przyznał polskiemu skrzydłowemu przeciętną notę "sześć" (skala 1-10, wyjściowa 6). Wyższe oceny od Grosickiego otrzymali Maguire ("ósemka") oraz N'Diaye ("siódemka").

Noty Hull City według "The Sun" (skala 1-10, wyjściowa 6):

Hull: Jakupovic 5, Maguire 8, Dawson 6, Ranocchia 6, Markovic 5, N'Diaye 7, Huddlestone 6 (Hernandez 5) Grosicki 6, Robertson 6, Clucas 6, Niasse 5 (Mbokani 6)