Getty Images / Gareth Copley / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City cieszą się z gola Sergio Aguero

PL: seria Manchesteru City trwa. Jedenaste zwycięstwo z rzędu. Zadecydowała końcówka

Michał Piegza

Manchester City pokonał w meczu wyjazdowym Huddersfield 2:1. Do przerwy prowadzili gospodarze, goście strzelali chwilę po zmianie stron z rzutu karnego oraz na sześć minut przed końcem.

Lider Premier League Manchester City był faworytem potyczki. Kibice Huddersfiled mieli jednak nadzieję, że ich ulubieńcy po pokonaniu wcześniej Manchesteru United uporają się z kolejnym dużo wyżej notowanym rywalem.

Od początku przeważali niepokonani w sezonie w lidze goście. Jednak piłkarze Manchesteru City nie potrafili sobie stworzyć dobrej okazji do objęcia prowadzenia. Dopiero po dwudziestu minutach odważniej zaczęli grać gospodarze i spotkanie wyrównało się. Przyjezdni powinni zdobyć gola w 38. minucie. Strzał Sergio Aguero odbił bramkarz, a poprawka Raheema Sterlinga nie znalazła drogi do siatki.

W doliczonym czasie gry zaczęły się dziać przedziwne rzeczy. Po wrzutce z rogu do własnej bramki omal nie trafił Vincent Kompany, Ederson sparował piłkę na kolejny korner. Po nim futbolówkę zgrał Christopher Schindler, a ta odbiła się od Nicolasa Otamendiego i znalazła się w bramce. Radość gospodarzy trwała tylko przez... przerwę. Chwilę po wznowieniu gry Scott Malone przewrócił w polu karnym Sterlinga, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Aguero.

Goście wciąż atakowali, ale poza sytuacjami w 52. i 58. minucie nie potrafili poważniej zagrozić zawodnikom Huddersfield. Wówczas z pola karnego uderzał Leroy Sane, bramkarz wybił piłkę na róg. Pięć minut później ten sam zawodnik strzelił z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę.

Kiedy wydawało się, że za gospodarzami najgorsze, przyjezdni zdobyli zwycięską bramkę. W 84. minucie w polu karnym sam naprzeciwko Jonasa Loessla znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Gabriel Jesus. Bramkarz odbił nogą piłkę, ale ta trafiła w kolano nadbiegającego Sterlinga i lobem wpadła do siatki. Huddersfiled mógł wyrównać, ale cztery minuty później strzał z rzutu wolnego Aarona Mooy'a zatrzymał się na bocznej siatce.

Huddersfield Town - Manchester City 1:2 (1:0)
1:0 - Otamendi 45+1'
1:1 - Aguero (k.) 47'
1:2 - Sterling 84'

Huddersfield Town: Jonas Loessl - Tom Smith, Zanka, Christopher Schindler, Scott Malone (74' Chris Lowe) - Jonathan Hogg (86' Steve Mounie), Daniel Williams, Tom Ince (82' Collin Quaner) - Aaron Mooy, Rajiv van La Parra - Laurent Depoitre.

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Nicolas Otamendi, Vincent Kompany (80' Gabriel Jesus), Fabian Delph - Kevin De Bruyne, Fernandinho, David Silva (89' Eliaquim Mangala) - Raheem Sterling, Sergio Aguero (85' Ilkay Gundogan), Leroy Sane.

Żółte kartki: Hogg, Malone (Huddersfield) oraz Silva (Manchester City).

Sędzia: Craig Pawson.