Manchester City pobił rekord Premier League. Niezwykłe statystyki

Manchester City kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę w niedzielę pokonał na wyjeździe Huddersfield Town 2:1 i pobił kilka rekordów.

Karol Borawski
piłkarze Manchesteru City cieszą się z gola Sergio Aguero Getty Images / Gareth Copley / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City cieszą się z gola Sergio Aguero
Niedzielne spotkanie nie było łatwe dla The Citizens, którzy do przerwy przegrywali po samobójczym trafieniu Otamendiego. Po przerwie wyrównał Sergio Aguero, a zwycięską bramkę zdobył sześć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu Raheem Sterling.

Manchester City zachwyca formą. Licząc wszystkie mecze o stawkę wygrał na wyjeździe po raz jedenasty z rzędu. Nigdy wcześniej żaden angielski klub grający w najwyższej klasie rozgrywkowej nie mógł się pochwalić taką statystyką.

Ekipa Guardioli po 13 kolejkach ma 37 punktów na 39 możliwych. To z kolei jest najlepszy wynik w historii istnienia Premier League, a także najlepszy w najwyższej lidze w Anglii od czasów Liverpoolu z sezonu 1990/91.

The Citizens mają już osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem United.

W środę Manchester City podejmie Southampton, a w niedzielę West Ham United. Wiele wskazuje na to, że Sergio Aguero i spółka jeszcze bardziej wyśrubują swój rekord.

Czy Manchester City wygra Ligę Mistrzów?