Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan

Puchar Włoch: Milan awansował pewnie. Nieliczni kibice byli spokojni

AC Milan awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch dzięki zwycięstwu 3:0 z Hellas Werona. Przeważał zdecydowanie i rozegrał dotychczas najlepsze spotkanie pod wodzą Gennaro Gattuso.

W weekend AC Milan odniósł pierwsze zwycięstwo pod wodzą Gennaro Gattuso. Wielkich zawodów nie rozegrał, ale znalazł sposób na pokonanie 2:1 Bologna FC. Po pierwszym kroku Gattuso nie zamierzał się cofać i przygotował silną jedenastkę na pucharowe spotkanie z Hellas Werona. Byli w niej Leonardo Bonucci, Suso i najlepszy piłkarz Milanu w ostatnich dniach Giacomo Bonaventura.

Rossoneri poradzili sobie z beniaminkiem Serie A, stwarzali więcej sytuacji podbramkowych i w pierwszej połowie zamienili dwie w gole. W 22. minucie Suso wykorzystał dośrodkowanie z okolic narożnika pola karnego. Również z bliska trafił na 2:0 Alessio Romagnoli w 29. minucie. Mediolańczykom pozostało delektować się prowadzeniem. W tym sezonie nie mają do tego tak wielu okazji jak powinni.

Po trzecim golu Patricka Cutrone w 55. minucie Gattuso mógł oszczędzić energię najważniejszych podopiecznych. Zupełnie inaczej niż dzień wcześniej na tym samym stadionie Luciano Spalletti, trener Interu Mediolan, który musiał wprowadzać z ławki najsilniejsze armaty. Luca Antonelli wszedł za Giacomo Bonaventurę, a Fabio Borini za Suso.

Na trybunach San Siro było mniej niż 10 tysięcy kibiców. Gospodarze nie denerwowali nielicznych obecnych i zwyciężyli 3:0 po dotychczas najlepszym spotkaniu pod wodzą Gattuso.

AC Milan - Hellas Werona 3:0 (2:0)
1:0 - Suso 22'
2:0 - Alessio Romagnoli 29'
3:0 - Patrick Cutrone 55'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Riccardo Montolivo (66' Lucas Biglia), Giacomo Bonaventura (59' Luca Antonelli) - Suso (59' Fabio Borini), Patrick Cutrone, Andre Silva.

Hellas: Marco Silvestri - Alex Ferrari (67' Gianfilippo Felicioli), Thomas Heurtaux, Samuel Souprayen, Mohamed Fares (46' Daniele Verde) - Daniel Bessa, Romulo, Bruno Zuculini, Marco Fossati - Lee Seung-Woo (57' Mattia Valoti), Moise Kean.

Żółte kartki: Zuculini (Hellas).

Sędzia: Claudio Gavillucci.