Getty Images / Gareth Copley / Kevin Friend (z lewej) korzysta z VAR-u

Puchar Anglii: fatalne użycie VAR-u. Kibice zobaczyli krzywo narysowane linie

Bartosz Zimkowski

Krzywo narysowane linie i wielkie kontrowersje towarzyszyły VAR-owi w Pucharze Anglii. Huddersfield Town przegrało z Manchesterem United 0:2.

Po pierwszej połowie wszyscy dyskutowali nad decyzją sędziego Kevina Frienda. W 45. minucie Ashley Young zagrał płasko w pole karne, gdzie Juan Mata minął bramkarza i skierował piłkę do siatki. Wszyscy zawodnicy wrócili na swoje połowy, ale sędzia jeszcze czekał na decyzję arbitra VAR-u. Cała sytuacja mocno się przyciągała i w końcu arbiter nie uznał gola. W zamian telewidzowie otrzymali powtórkę z dziwnie narysowanymi liniami...

Dopiero około 70. minuty zaprezentowano w końcu powtórki z prostymi liniami i faktycznie: kolano Maty było wychylone o kilka centymetrów.

Manchester United do przerwy jednak prowadził, ponieważ już w trzeciej minucie Romelu Lukaku wykorzystał podanie od Maty, "nawinął" obrońcę i płaskim strzałem pokonał bramkarza.

Belg z dubletu mógł się cieszyć w 55. minucie, gdy Man Utd przeprowadził pierwszą w drugiej połowie akcję. Alexis Sanchez prostopadle zagrał do Lukaku, który wpadł w pole karne i ponownie płaskim strzałem zdobył gola.

Co ciekawe, na boisko wbiegło kilku kibiców wśród, których były dzieci. Jedno z nich Alexis Sanchez wziął na ręce. Zwykle w takich sytuacjach ci fani, którzy wtargną na murawę, mogą być ukarani nawet dożywotnim zakazem stadionowym.

Man Utd oddał ponad trzy razy mniej strzałów, a mimo to wygrał 2:0. Goście zagrali w trybie ekonomicznym, ale to oni wystąpią w ćwierćfinale Pucharu Anglii.

Huddersfield Town - Manchester United 0:2 (0:1)
0:1 - Romelu Lukaku 3'
0:2 - Romelu Lukaku 55'

Huddersfield: Lossl - Hadergjonaj (70' Smith), Jorgensen, Schnindler, Kongolo (70' Malone) - Billing, Williams - Quaner (84' Sabiri), Ince, van La Parra - Mounie.

Man Utd: Romero - Young, Lindelof, Smalling, Shaw - Matić, Carrick, McTominay - Mata (81' Lingard), Lukaku (90+3' Bailly), Sanchez (76' Martial)

Żółte kartki: brak.

Sędzia: Kevin Friend.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)