Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk

Jupiler League: Łukasz Teodorczyk wciąż w wysokiej formie! Polak zapewnił zwycięstwo RSC Anderlechtowi

Tomasz Rosiński

Łukasz Teodorczyk nie zwalnia tempa! Polak strzelił swojego 12. gola w obecnym sezonie Jupiler League, a jego RSC Anderlecht pokonał lidera rozgrywek, Club Brugge 1:0.

Niedzielna konfrontacja w Brukseli zapowiadała się bardzo ciekawie i była niesamowicie ważna w kontekście walki o mistrzowski tytuł. Ewentualna wygrana pozwoliłaby przesunąć się Anderlechtowi na 2. miejsce w tabeli, zaś porażka raczej przekreśliłaby szansę na obronę tytułu.

Chociaż spotkanie w pierwszej połowie toczone było w niezłym tempie, to na murawie działo się niewiele. Było to spowodowane niewielką liczbą sytuacji podbramkowych.

Aktywny był Łukasz Teodorczyk, który cofał się nawet do połowy boiska, żeby brać czynny udział w grze. Gospodarze umiejętnie się bronili, a byli przede wszystkim nastawieni na grę z kontry. Jednak w pierwszej odsłonie konfrontacji gole nie padły.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla mistrzów Belgii, którzy w 52. minucie wyszli na prowadzenie w tej potyczce. Dokładnie z rzutu wolnego dośrodkował Adrien Trebel, a piłkę głową do siatki skierował Teodorczyk, który w tym meczu występował przez 75 minut.

Po strzelonej bramce miejscowy zespół cofnął się i znów czyhał na okazję do wyprowadzenia kontrataku, ale te szanse nie nadchodziły. Natomiast rywale ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu, a bliscy zrealizowania tego celu byli w 82. minucie. Wówczas trafienie zaliczył Abdoulay Diaby, ale system VAR wskazał, że w momencie podania był na pozycji spalonej.

Już do końca batalii wynik nie uległ zmianie, zaś RSC Anderlecht odniósł ważne zwycięstwo w kontekście walki o obronę mistrzowskiego tytułu.