Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: piłkarze Valencia CF

Primera Division: zadyszka Valencii. Kolejny mecz bez zwycięstwa

Igor Kubiak

Trzeciego meczu z rzędu nie wygrała Valencia. Czwarty zespół Primera Division jedynie zremisował na wyjeździe z Celtą Vigo 1:1.

Po porażkach z Barceloną i Getafe tylko punkt zgarnęła Valencia. W Vigo bramki padały po przerwie. Najpierw swoją byłą ekipę pokonał Santi Mina, a po 4 minutach do wyrównania po bardzo ładnym strzale głową doprowadził Maximiliano Gomez. Dla Urugwajczyka to już 14. gol w tym sezonie, dzięki czemu pozostaje najskuteczniejszym debiutantem w La Liga.

Valencia wciąż walczy o podium, ale w przypadku zwycięstwa Realu Madryt, będzie traciła do "Królewskich" aż 5 punktów.

Coraz bliżej spadku jest Deportivo La Coruna. Ekipa z Galicji bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Leganes. Tradycyjnie Przemysław Tytoń znalazł się poza kadrą.

CD Leganes - Deportivo La Coruna 0:0

SD Eibar - Getafe CF 0:1 (0:1)
0:1 - Mathias Olivera 23'

Celta Vigo - Valencia CF 1:1 (0:0)
0:1 - Santi Mina 59'
1:1 - Maximiliano Gomez 63'