Newspix / MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej

El. MŚ 2019: reprezentacja Polski kobiet przerwała impas. Cztery gole w 11 minut

Wygrana 4:1 z Białorusią w eliminacjach MŚ 2019 to pierwsza reprezentacji Polski kobiet w meczu o stawkę w tym roku. Większość goli padła między 45. a 56. minutą.

Polki wygrały w tej dekadzie wszystkie mecze z Białorusinkami. Strzeliły w nich 13 goli, straciły tylko dwa. Poprzednie zwycięstwo 4:1 zostało odniesione we wrześniu na początku eliminacji do mistrzostw świata. Później podopieczne Miłosza Stępińskiego było stać wyłącznie na pokonanie Albanii. W trzech tegorocznych meczach wywalczyły zaledwie punkt, co przekreśliło szansę na awans.

Biało-Czerwone wyszły na prowadzenie w Mińsku w końcówce pierwszej połowy dzięki strzałowi Agnieszki Winczo. Krótko po przerwie przewagę podwoiła najlepsza snajperka za kadencji Stępińskiego, czyli Ewa Pajor, która wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką. Białoruś odpowiedziała jednym golem, ale jej pościg został natychmiast udaremniony. Wynik na 3:1 zmieniła Ewelina Kamczyk. W 45. minucie było jeszcze bezbramkowo, a w następnych jedenastu minutach padły aż cztery gole. Wynik ustaliła na 4:1 i skompletowała dublet Pajor w 86. minucie.

4 września Polska zakończy eliminacje meczem ze Szwajcarią w Mielcu. Niezależnie od wyniku zakończy je na trzecim miejscu w grupie.

Białoruś - Polska 1:4 (0:1)
0:1 - Agnieszka Winczo 45'
0:2 - Ewa Pajor 47'
1:2 - Anastasija Szłapakowa 53'
1:3 - Ewelina Kamczyk 56'
1:4 - Ewa Pajor 86'

Polska: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska, Paulina Dudek, Martyna Wiankowska - Dominika Grabowska, Patrycja Balcerzak, Gabriela Grzywińska, Ewelina Kamczyk (77' Weronika Zawistowska) - Agnieszka Winczo (59' Julia Matuschewski), Ewa Pajor