PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze 1.FSV Mainz

Bundesliga: jednostronny mecz w Moguncji, hat-trick Matety

Łukasz Witczyk

Choć w Moguncji zmierzyli się sąsiedzi w ligowej tabeli, to mecz miał jednostronny przebieg. Miejscowe 1.FSV Mainz wygrało z SC Freiburg 5:0, a hat-tricka skompletował Jean-Philippe Mateta.

Obie drużyny po 27. kolejce sąsiadowały ze sobą w tabeli. Wyżej sklasyfikowany był zespół z Fryburga, który miał na swoim koncie o dwa punkty więcej niż ekipa z Moguncji. Zarówno 1.FSV Mainz, jak i SC Freiburg są blisko realizacji przedsezonowego celu, jakim było utrzymanie w Bundeslidze. Tylko kataklizm mógłby sprawić, by któraś z ekip opuściła szeregi niemieckiej ekstraklasy. Gra w europejskich pucharach też im nie grozi.

To zwiastowało wyrównany pojedynek, lecz na boisku stroną dominującą byli miejscowi. Gospodarze w dziesięć minut pozbawili złudzeń swoich przeciwników. W 20. minucie wynik spotkania otworzył Jean-Paul Boetius. Później swoją skutecznością imponował Jean-Philippe Mateta, który jeszcze do przerwy zdobył dwie bramki.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Goście próbowali zdobyć choćby honorową bramkę, ale golkiper miejscowych zakończył mecz z czystym kontem. Strzelali za to gospodarze,a Mateta skompletował hat-tricka.

1.FSV Mainz - SC Freiburg 5:0 (2:0)
1:0 - Boetius 20'
2:0 - Mateta 25'
3:0 - Mateta 30'
4:0 - Onisiwo 73'
5:0 - Mateta 77'