PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayeru Leverkusen po strzelonym golu

Bundesliga: Bayer Leverkusen z szansami na Ligę Mistrzów

Łukasz Witczyk

W meczu 31. kolejki Bundesligi FC Augsburg przegrał u siebie z Bayerem Leverkusen 1:4. Choć miejscowi po 12 minutach prowadzili, to jednak nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku.

Obie drużyny w końcówce sezonu walczą o zupełnie inne cele. FC Augsburg chce uniknąć miejsca barażowego, a Bayer Leverkusen rywalizuje o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po piątkowej wygranej Aptekarze tracą już tylko dwa "oczka" do czwartej pozycji, lecz rywale mają rozegrany o jeden mecz mniej.

Spotkanie w Augsburgu lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 12. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Kevin Danso. Odpowiedź Bayeru była natychmiastowa. Po chwili do wyrównania doprowadził Kevin Volland, któremu asystował Charles Aranguiz. Do przerwy gole już nie padły, a po wznowieniu gry dominowali już goście.

W 48. minucie bramkę strzelił Kai Havertz, który wykorzystał dogranie Vollanda. Nie minął kwadrans a Bayer prowadził już 3:1 dzięki trafieniu Jonathana Taha. Tuż przed końcowym gwizdkiem zespół z Augsburga dobił Julian Brandt.

FC Augsburg - Bayer Leverkusen 1:4 (1:1)
1:0 - Kevin Danso 12'
1:1 - Kevin Volland 15'
1:2 - Kai Havertz 48'
1:3 - Jonathan Tah 60'
1:4 - Julian Brandt 88'