Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Rafael Nadal, finalista Australian Open 2019

"Brak słów. Niesamowite emocje!". Rafael Nadal zrobił zdjęcie kibicom Mallorki

Piotr Bobakowski

Słynny hiszpański tenisista, Rafael Nadal, był świadkiem awansu Mallorki do Primera Division. Zobacz, jak fani drużyny z Balearów świętowali sukces.

"Brak słów! Niesamowite emocje!!!" - napisał Rafael Nadal na Instagramie, gdzie udostępnił zdjęcie z radości kibiców Realu Mallorca po awansie do Primera Division. Na fotografii widzimy fanów zespołu z Iberostar Estadi, którzy po wygranym (3:0) meczu z Deportivo La Coruna opanowali płytę boiska.

W pierwszym meczu barażowym Mallorca przegrała na wyjeździe (0:2). W niedzielnym rewanżu gola na wagę awansu do La Liga strzelił w 82. minucie spotkania napastnik Abdon Prats. Po końcowym gwizdku arbitra na stadionie w Palma de Mallorca zapanowała euforia. Świadkiem tego był słynny tenisista, który na żywo obserwował ten mecz.

Drużyna z Balearów zagra w La Liga po po sześciu latach przerwy. Nowym zawodnikiem Mallorki od 1 lipca będzie Aleksandar Sedlar, który nie przedłużył kontraktu z Piastem Gliwice i zdecydował się na występy w lidze hiszpańskiej.

ZOBACZ: Rafael Nadal przyłapany w Polsce. Zagadkowa wizyta gwiazdora tenisa >>

ZOBACZ: Toni Nadal wierzy w kolejne wielkoszlemowe tytuły Rafaela. "Ma szansę, by wygrać Wimbledon" >>