Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (Bayern) wykonuje rzut karny podczas finału Audi Cup z Tottenhamem

Bayern - Tottenham. Lewandowski wytrzymał presję. Zobacz skrót meczu (wideo)

Tomasz Skrzypczyński

Bayern Monachium przegrał finał turnieju Audi Cup z Tottenhamem. Choć w pewnym momencie mistrz Niemiec przegrywał już 0:2, do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzeba było serii rzutów karnych. Jak poradził sobie Robert Lewandowski? Zobacz skrót meczu.

Finałowe spotkanie Audi Cup było ostatnim sprawdzianem dla Bayernu Monachium przed pierwszym meczem nowego sezonu. Już w najbliższą sobotę mistrz kraju zagra o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund.

Niko Kovac postanowił jednak wystawić w podstawowym składzie wielu rezerwowych zawodników, a najlepsi usiedli na ławce, w tym Robert Lewandowski.

Niemieckie media oceniły postawę Lewandowskiego i Zylli. Czytaj więcej--->>>

Długo wydawało się, że Tottenham wykorzysta sytuację i łatwo wygra spotkanie. W 59. minucie było już 2:0 dla gości z Londynu po trafieniach Lameli i Eriksena.

Bayernowi udało się jednak doprowadzić do wyrównania (Arp i Davies) a do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł także Lewandowski, który pojawił się na murawie w 70. minucie.

Kontuzja skrzydłowego Bayernu. Kingsley Coman zabrał głos. Czytaj więcej--->>>

Polski napastnik pokonał Paula Gazzanigę, co nie udało się jednak Boatengowi i trofeum powędrowało w ręce Anglików.

Zobacz skrót meczu Bayern - Tottenham i rzuty karne:

Dodajmy, że w barwach gospodarzy na murawie pojawił się także reprezentant Polski do lat 20, Marcel Zylla. Pomocnik wszedł na boisko w przerwie spotkania.