PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Sasa Zivec

PKO Ekstraklasa: KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock. Zobacz pięknego gola, który zaczął kanonadę Miedziowych (wideo)

Maciej Siemiątkowski

Takie bramki są ozdobą meczów PKO Ekstraklasy. Sasa Zivec z KGHM Zagłębia Lubin potrzebował kwadransa, żeby zadać pierwszy cios Wiśle Płock.

Problemy? Jakie problemy? Na pewno nie na boisku. Kiedy KGHM Zagłębie Lubin bezskutecznie poszukuje trenera, a przez klubowe władze przechodzi tornado (więcej TUTAJ), piłkarze zdemolowali rywali na otwarcie ósmej kolejki PKO Ekstraklasy.

Już w 14. minucie piątkowego starcia klasę pokazał Sasa Zivec. Słoweniec przełożył piłkę na lewą nogę i zakręcił piłkę z kilkunastu metrów. Piłka po jego strzale trafiła w same okienko bramki Thomasa Daehne. Taki gol miał prawo podłamać Wisłę Płock

Zobacz efektowne trafienie Zivca w meczu z Wisłą:

Rywale z Mazowsza byli w szoku. Tak dużym, że dali sobie strzelić kolejne cztery gole. Ostatecznie piłkarze Radosława Sobolewskiego przegrali 0:5.

Zagłębie przeskoczyło nafciarzy w tabeli i z ośmioma punktami są na 11. miejscu. Płocczanie są o jedną pozycję niżej.