PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na pierwszym planie zdjęcia: Wojciech Szczęsny

Liga Mistrzów: Atletico - Juventus. Drużyna Diego Simeone dopadła rywala. Wojciech Szczęsny nie krył złości

Wojciech Szczęsny nie opuszcza Madrytu w dobrym humorze. Bronił solidnie, ale Juventus FC tylko zremisował 2:2 z Atletico, mimo dwubramkowego prowadzenia. Kluczowego gola stracił w 90. minucie.

Wojciech Szczęsny wrócił na stadion Atletico, gdzie już zimą rozegrał dobre spotkanie. Bramkarz Juventusu sięgnął po piłkę do własnej bramki dwa razy. Dokładnie tak samo jak 20 lutego, ale w obu przypadkach był jasnym punktem zespołu.

We wtorek Szczęsny był zatrudniony od początku meczu. W lidze włoskiej musi czasami długo czekać na jakąkolwiek interwencję, a w pojedynku z Atletico pokazał trzy obrony w nieco ponad kwadrans. Najtrudniejszym testem było uderzenie Joao Felixa. Portugalczyk sprawnie przedarł się przez defensywę Juventusu, ale Szczęsny był skupiony i dobrze wiedział, w którym momencie i miejscu wyciągnąć dłoń.

Pierwsza połowa miała różniące się od siebie fazy. Fragmentami to Atletico starało się przebić przez defensywę Juventusu, a za kilka minut to zespół ze stolicy Piemontu rozbrajał zmasowaną obronę przeciwnika. Ataki podopiecznych Diego Simeone były trochę konkretniejsze. Szczęsny nie przysnął na posterunku, więc było 0:0. Na duże emocje trzeba było jeszcze poczekać.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla Juventusu, który objął prowadzenie 1:0 w 48. minucie. Na połowie Atletico zrobiło się dużo miejsca, a południowcy grający w ofensywie Bianconerich wiedzieli co z tym zrobić. Gonzalo Higuain uruchomił rozsądnym podaniem Juana Cuadrado, a Kolumbijczyk pokonał Jana Oblaka potężnym strzałem. Cuadrado nie ukrywał radości. Otworzył wynik meczu, w którym nie był pewniakiem do gry.

Generalnie zdobywcy goli dla Juventusu w tym spotkaniu byli nieoczywiści. W 65. minucie mało bramkostrzelny Blaise Matuidi główkował na 2:0 po dośrodkowaniu Alexa Sandro. Drużyna z Turynu potwierdzała wyraźnie lepszą grę niż w pierwszej połowie. Kibice w sektorze gości przeczuwali, że komplet punktów wróci do Turynu, ale końcówka temu zaprzeczyła.

Druga część spotkania rozpoczęła się interesująco, a Atletico nie pozwoliło, żeby temperatura obniżyła się. W 70. minucie Stefan Savić wepchnął piłkę razem z Wojciechem Szczęsnym do siatki Juventusu. Skorzystał on z wrzutki z rzutu wolnego zgranej w pole bramkowe przez Jose Maria Gimeneza. Polak robił co mógł, trudno było zarzucić mu coś w tej sytuacji.

W 90. minucie Szczęsny już nie krył złości i rozczarowania. Krzyczał, wzruszał ramionami, nerwowo popijał z bidonu. Turyńczycy przeżyli powtórkę koszmaru z lutego, kiedy to Atletico wypunktowało ich dzięki stałym fragmentom. Tym razem Hector Herrera główkował na 2:2 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Diego Simeone szalał z radości, ponieważ jego podopieczni wyszarpnęli punkt Juventusowi, a decydujące uderzenie oddał zmiennik.

Atletico Madryt - Juventus FC 2:2 (0:0)
0:1 - Juan Cuadrado 48'
1:1 - Blaise Matuidi 65'
1:2 - Stefan Savić 70'
2:2 - Hector Herrera 90'

Atletico: Jan Oblak - Kieran Trippier, Stefan Savić, Jose Maria Gimenez, Renan Lodi (76' Vitolo) - Koke, Saul Niguez, Thomas Partey (76' Hector Herrera), Thomas Lemar (61' Angel Correa) - Joao Felix, Diego Costa

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo, Leonardo Bonucci, Matthijs De Ligt, Alex Sandro - Juan Cuadrado, Sami Khedira (69' Rodrigo Bentancur), Miralem Pjanić (87' Aaron Ramsey), Blaise Matuidi - Gonzalo Higuain (80' Paulo Dybala), Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Costa (Atletico) oraz Matuidi, Cuadrado (Juventus)