Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Premier League. Opuścił boisko przy pomocy lekarzy. Łukasz Fabiański kontuzjowany

Piotr Bobakowski

W pierwszej połowie spotkania Premier League Bournemouth - WHU (wynik 2:2) Łukasz Fabiański doznał urazu mięśniowego. Polski bramkarz nie był w stanie sam zejść z boiska.

W 7. kolejce Premier League AFC Bournemouth zremisowało z West Hamem United (wynik 2:2). Mecz na Vitality Stadium okazał się pechowy dla Łukasza Fabiańskiego, który po 34 minutach gry (przy stanie 1:1) musiał zakończyć zawody.

Reprezentant Polski podczas próby wybicia autu bramkowego nagle chwycił się za prawe udo (brytyjskie media piszą o urazie mięśniowym) i padł na murawę. Golkiper WHU długo był opatrywany przez członków sztabu medycznego zespołu z Londynu. Potem kamery telewizyjne zarejestrowały moment, kiedy Fabiański przy asyście lekarzy schodzi z boiska.

"Zła wiadomość dla West Hamu. Fabiański doznał kontuzji przy próbie rozpoczęcia gry od bramki" - napisał na Twitterze korespondent The Athletic UK, Roshane Thomas.

ZOBACZ: Serie A: Juventus - SPAL. Planowa wygrana faworyta. Cristiano Ronaldo strzelił gola, Wojciech Szczęsny odpoczął >>

ZOBACZ: Bundesliga. SC Paderborn - Bayern Monachium: zwycięstwo mistrzów, Robert Lewandowski z historycznym golem! >>

Fabiańskiego w bramce gości zastąpił sprowadzony przed sezonem z Espanyolu Barcelona - Roberto, dla którego był to debiut w Premier League. Jak na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Polaka. Przypomnijmy, że 7 października rozpocznie się zgrupowanie kadry Jerzego Brzęczka przed meczami el. Euro 2020 z Łotwą (10.10) i Macedonią Północną (13.10).