Newspix / JAKUB ZIEMIANIN / 400mm.pl / Na zdjęciu: mecz Rekord Bielsko-Biała - KS Górnik Polkowice

II liga: beniaminek zatrzymał lidera. Resovia zremisowała w Polkowicach

Pięć remisów padło w sobotę na drugoligowych boiskach. Punktami podzieliła się między innymi Resovia w Polkowicach. Komplet "oczek" zdobyły tylko Olimpia Elbląg oraz Stal Rzeszów.

Resovia cudem obroniła pozycję lidera w poprzedniej kolejce. Odwróciła wynik 0:2 na 3:2 w konfrontacji z Lechem II Poznań. Drużyna ze stolicy Podkarpacia zagrała w sobotę z innym beniaminkiem Górnikiem Polkowice i ponownie goniła wynik. Tym razem z gorszym efektem niż tydzień temu. Resovia dwukrotnie odpowiedziała na gola Górnika, ale rozstrzygnąć meczu nie potrafiła. Skończyło się remisem 2:2.

Elana Toruń zagrała po raz pierwszy u siebie od czasu zmiany trenera Ariela Jakubowskiego na Bogusława Pietrzaka. Przeciwnikiem zawodzącego zespołu była Stal Stalowa Wola będąca w strefie spadkowej. Elana prowadziła przez blisko godzinę, ale nie utrzymała przewagi. W 61. minucie Michał Fidziukiewicz zmienił rezultat na 1:1.

Garbarnia nie zwyciężyła od 24 sierpnia, a poprzednie cztery mecze przegrała. Z takim niekorzystnym bilansem powróciła do walki na drugoligowym froncie po przerwie reprezentacyjnej. Szansa na przerwanie niekorzystnej serii wydawała się dobra, ponieważ piłkarze z Krakowa podjęli przedostatniego Gryfa Wejherowo. Udało się im jednak tylko zremisować 1:1 mimo prowadzenia.

Legionovia Legionowo powróciła na własny stadion po odniesieniu przełomowego zwycięstwa. Pokonała 2:1 w meczu na dnie tabeli Gryfa Wejherowo i była to po pierwsze premierowa wygrana od 27 lipca, a po drugie pod wodzą trenera Serhija Zajcewa. W sobotę Legionovia ponownie prezentowała się lepiej od przeciwnika, ale musiała zadowolić się remisem 1:1. Na wczesnego gola Daniela Ferugi z rzutu karnego odpowiedział Rafał Zembrowski w drugiej połowie.

Nieźle zapowiadała się konfrontacja w Częstochowie. Skra zdobyła u siebie 13 z 14 punktów, a jej przeciwnik Olimpia Elbląg wywalczyła na wyjazdach 16 z 25. Zderzyli się ze sobą specjaliści od gry u siebie z postrachem w delegacjach. Triumfowała Olimpia 2:0 dzięki trafieniom w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Komplet punktów zgarnęła również Stal Rzeszów za zwycięstwo 3:1 z Błękitnymi Stargard.

14. kolejka II ligi:

Górnik Polkowice - Resovia 2:2 (1:1)
1:0 - Sebastian Zalepa (sam.) 10'
1:1 - Daniel Świderski 18'
2:1 - Maciej Bancewicz 59'
2:2 - Serhij Krykun 83'

Elana Toruń - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)
1:0 - Dominik Sokół 3'
1:1 - Michał Fidziukiewicz 61'

Garbarnia Kraków - Gryf Wejherowo 1:1 (1:1)
1:0 - Grzegorz Marszalik 13'
1:1 - Oskar Sikorski 18'

Legionovia Legionowo - Bytovia Bytów 1:1 (0:1)
0:1 - Daniel Feruga (k.) 7'
1:1 - Rafał Zembrowski 63'

Skra Częstochowa - Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)
0:1 - Tomasz Lewandowski 34'
0:2 - Cezary Demianiuk 43'

Stal Rzeszów - Błękitni Stargard 3:1 (1:0)
1:0 - Artur Pląskowski 7'
1:1 - Patryk Paczuk 68'
2:1 - Wojciech Reiman 73'
3:1 - Patryk Plewka 90'

Tabela Terminarz
Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!