Newspix / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa

Totolotek Puchar Polski: Widzew - Legia. Dotąd w klasykach częściej wygrywali legioniści

Szymon Mierzyński

Takiego meczu nie było od pięciu lat! W ramach 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski Widzew Łódź zmierzy się w klasyku z Legią Warszawa.

Kiedyś obie drużyny toczyły regularne boje w ekstraklasie, ale od czasu spadku łodzian w sezonie 2013/2014 (zajęli przedostatnie miejsce w tabeli), hitowych starć z udziałem obu klubów nie było.

Ostatnie spotkanie Widzewa z Legią miało miejsce w listopadzie 2013 roku, gdy na stadionie przy al. Piłsudskiego zespół ze stolicy wygrał 1:0 po bramce Tomasza Jodłowca w końcówce. Wcześniej legioniści zwyciężyli też u siebie (5:1).

W najnowszej historii zdecydowanie dominowała Legia, która na 18 spotkań wygrała 14, a w pozostałych czterech padły remisy. By znaleźć triumf Widzewa, trzeba się cofnąć aż do edycji 1999/2000. Wówczas łodzianie po kapitalnym widowisku wygrali u siebie 3:2, a decydującego gola zdobył w 90. minucie Dariusz Gęsior.

->Totolotek Puchar Polski: Błękitni Stargard znów czarują, wielkie emocje w Radomiu

Tamten mecz rozegrano 15 kwietnia 2000 roku, zatem na zwycięstwo z Legią Widzew czeka już ponad 19 lat.

W walce o ligowe punkty obie drużyny mierzyły się dotąd 68 razy i bilans jest znacznie korzystniejszy dla legionistów, którzy wygrali 31 potyczek. W 18 górą byli widzewiacy, a pozostałe 19 zakończyło się remisami. Łodzianie strzelili 61 bramek, zaś Legia - 102.

Mecz 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski Widzew Łódź - Legia Warszawa rozpocznie się w środę o godz. 20.30. W razie remisu po 90 minutach sędzia zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

->Totolotek Puchar Polski: Resovia - Lech. Lider II ligi bezradny, poznaniacy postrzelali w Rzeszowie