Getty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Liga Mistrzów. Crvena Zvezda - Bayern. "Niesamowity show". Klasa światowa dla Lewandowskiego

Tomasz Skrzypczyński

Nie mogło być inaczej. Za swój występ w meczu z Crveną Zvezdą Belgrad (6:0), w którym strzelił cztery bramki w ciągu 14 minut, od niemieckich mediów Robert Lewandowski otrzymał noty oznaczające klasę światową.

Długo nic nie wskazywało, że wtorkowy wieczór będzie wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego. Do 53. minuty nazwiska Polaka nie było jeszcze na liście strzelców meczu Crvenej Zvezdy Belgrad z Bayernem Monachium. Wtedy jednak rozpoczął się jego recital, dzięki czemu przeszedł do historii Ligi Mistrzów.

W ciągu 14 minut nasz rodak strzelił aż cztery gole! Lewandowski był nie do zatrzymania dla obrońców gospodarzy, którzy ulegli ostatecznie Bawarczykom aż 0:6.

Statystyki Polaka po tym spotkaniu są niewiarygodne - tylko w tym sezonie strzelił już 27 goli! O jego niesamowitej skuteczności wspominają niemieckie media w pomeczowych ocenach.

Oczywiście wybór mógł być tylko jeden i według naszych zachodnich sąsiadów tylko Lewandowski zasłużył na tytuł piłkarza meczu. Niemcy nie mieli wątpliwości i bez zawahania wystawili mu noty "1", oznaczające klasę światową.

Postąpiły tak serwisy "T-Z", sport.de, dziennik "Abendzeitung Muenchen" oraz serwis niemieckiej telewizji Ran.

"Niewiarygodny show Lewandowskiego. W ciągu 14 minut strzelił aż cztery gole. On jest nie do zatrzymania" - napisała monachijska gazeta.

LM: Robert Lewandowski skomentował swój wyczyn. Czytaj więcej--->>>

"To był niesamowity koncert polskiego napastnika, kolejny w tym sezonie. Wystarczyło mniej niż kwadrans, by strzelił gospodarzom cztery gole. Jego wielki wieczór skończył się przedwcześnie, gdy zmienił go Mueller" - czytamy w serwisie telewizji Ran.

"Jest w gigantycznej formie. Jeden mecz przerwy na spotkanie z Fortuną Duesseldorf wystarczył. Dwa mecze z rzędu bez gola Lewandowskiego? To niemożliwe" - dodają niemieccy dziennikarze.

Dodajmy, że w pięciu meczach obecnego sezonu Ligi Mistrzów polski napastnik strzelił aż 10 bramek! We wtorek pobił też rekord rozgrywek jeśli chodzi o szybkość w zdobyciu czterech goli, a także dorównał osiągnięciu Leo Messiego, który do tej pory dwukrotnie uczynił to w LM (więcej TUTAJ).