Materiały prasowe / TVP Sport / Zwycięska bramka Roberto Firmino w finale KMŚ

Klubowe Mistrzostwa Świata. Roberto Firmino bohaterem Liverpoolu. Zobacz, jak strzelił decydującą bramkę (wideo)

Mateusz Kozanecki

Liverpool FC po raz pierwszy w historii klubu sięgnął po zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata. "The Reds" w finale pokonali Flamengo Rio de Janeiro (1:0 po dogrywce). Zobacz, jak decydującą bramkę zdobył Roberto Firmino.

Liverpool FC swój udział w Klubowych Mistrzostwach Świata rozpoczął od półfinału. W nim "The Reds" pokonali 2:1 meksykańskie CF Monterrey. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Roberto Firmino.

W finale angielski klub zmierzył się z Flamengo Rio de Janeiro. Brazylijczycy w półfinale uporali się z saudyjskim Al-Hilal FC 3:1.

Finał był wyrównanym pojedynkiem. W regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki, wobec czego przystąpiono do dogrywki. W niej gracze Flamengo nie nadążali za rozpędzonym Liverpoolem.

W 99. minucie piłkarze "The Reds" przeprowadzili szybką akcję. Jordan Henderson posłał długie podanie do Sadio Mane, a ten oddał piłkę Roberto Firmino, po czym Brazylijczyk skierował piłkę do siatki.

Wynik 1:0 utrzymał się do końca dogrywki. Liverpool FC po raz pierwszy w historii zwyciężył w KMŚ, a Roberto Firmino zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Najskuteczniejsi byli Baghdad Bounedjah (Al-Sadd) i Hamdou Elhouni (Esperance Tunis), którzy zdobyli po trzy bramki.