Facebook / ŁKS Łódź / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS Łódź

Sparing. ŁKS wygrał na koniec zgrupowania. Dublet Jakuba Wróbla

ŁKS Łódź zwyciężył 4:1 z Proleterem Nowy Sad w ostatnim sparingu na zgrupowaniu w tureckim Side. Kluczowe okazało się wejście z ławki rezerwowych na boisko Jakuba Wróbla.

ŁKS Łódź dość łatwo pozwolił przeciwnikom na objęcie prowadzenia. Milan Mirosavlev wykorzystał błąd obrońców zespołu Kazimierza Moskala. Wyrównał przed przerwą Pirulo po wygraniu pojedynku biegowego z bramkarzem.

W drugiej połowie zagrał Jakub Wróbel, którego ŁKS pozyskał w zimowym okienku transferowym z GKS-u 1962 Jastrzębie i nowy napastnik strzelił dwa gole. W 56. minucie wykorzystał dośrodkowanie Przemysława Sajdaka, a pięć minut później uderzył celnie po podaniu Jana Grzesika. Rezultat ustalił w 89. minucie na 4:1 Łukasz Sekulski.

Proleter Nowy Sad występuje w serbskiej ekstraklasie. Po 20 kolejkach znajduje się na siódmym miejscu w tabeli z 32 punktami. Traci 23 "oczka" do liderującej Crveny Zvezdy Belgrad.

ŁKS notował coraz lepsze wyniki im dłużej trwał okres przygotowań. Rozpoczął co prawda od pokonania 4:0 azerskiego Neftczi Baku, ale później poniósł porażki 0:2 z rumuńską Astrą Giurgiu i 0:1 z ukraińską Zorią Ługańsk. Po pechowym remisie 3:3 z ukraińską Worskłą Połtawa zwyciężył 3:0 z serbskim FK Napredak, a piątkowa wygrana to jego druga z rzędu. W sobotę piłkarze wrócą do Polski ze zgrupowania w tureckim Side.

ŁKS Łódź - Proleter Nowy Sad 4:1 (1:1)
0:1 - Milan Mirosavljev 29'
1:1 - Pirulo 41'
2:1 - Jakub Wróbel 56'
3:1 - Jakub Wróbel 61'
4:1 - Łukasz Sekulski 89'

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik (82' Artur Sójka), Carlos Moros (63' Maciej Dąbrowski), Jan Sobociński, Tadej Vidmajer (46' Artur Bogusz) - Przemysław Sajdak (63' Łukasz Sekulski), Dragljub Srnić (46' Łukasz Piątek), Guima (46' Dani Ramirez) - Pirulo (63' Maciej Wolski), Samuel Corral (46' Jakub Wróbel), Michał Trąbka (70' Adam Ratajczyk)