Getty Images / Mike Hewitt/Getty Images / Znoszony na noszach Bernd Leno oskarża Neala Maupaya

Premier League. Koszmarna kontuzja Bernda Leno. Bramkarz Arsenalu miał wielkie pretensje do rywala

Igor Kubiak

Arsenal fatalnie wznowił sezon Premier League. "Kanonierzy" przegrali dwa mecze, a na dodatek koszmarnie wyglądającej kontuzji nabawił się Bernd Leno. Niemiecki bramkarz został zniesiony z boiska na noszach.

Jeszcze w pierwszej połowie w niegroźnej sytuacji Bernd Leno złapał piłkę w narożniku pola karnego. Bramkarz Arsenal FC przy wyskoku został lekko popchnięty przez napastnika Brighton and Hove Albion - Neala Maupaya, przez co przy zetknięciu z murawą jego prawe kolano nienaturalne się wygięło (zobacz zdjęcie z całej sytuacji niżej - uwaga drastyczne!).

Na boisku szybko pojawiły się służby medyczne, które musiały znieść Leno na noszach. 28-latek miał wyraźne pretensje do rywala i wygrażał mu palcem.

- Kontuzja Bernda nie wyglądała dobrze. To uraz kolana. Na razie nie wiemy jak poważny. Musimy poczekać na dokładne testy - mówił po spotkaniu menadżer Arsenalu, Mikel Arteta.

Maupay na długo zostanie zapamiętany nie tylko przez Leno, ale i wszystkich kibiców "Kanonierów". 23-latek w ostatniej akcji meczu, w 95. minucie, zdobył bramkę na 2:1 dla Brighton, a po ostatnim gwizdku wdał się w ostrą przepychankę z kilkoma zawodnikami rywali. Kamery uchwyciły jak napastnika Brighton za gardło złapał m.in. Matteo Guendouzi (zobacz TUTAJ).

Źródło: Pool / GettyImages