La Liga: FC Barcelona przegrała z Osasuną Pampeluna i nie obroniła mistrzowskiego tytułu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Leo Messi (z prawej) walczy o piłkę z Pervisem Estupinanem (w środku)

FC Barcelona sensacyjnie poległa w meczu z Osasuną (1:2), ale ten wynik okazał się bez znaczenia, gdyż Real Madryt pokonał Villarreal CF 2:1 w 37. kolejce Primera Division. Tym samym Blaugrana nie obroniła tytułu mistrza Hiszpanii.

W tym artykule dowiesz się o:

Barcelona przystępowała do czwartkowej rywalizacji z nadzieją na wygraną z Osasuną i porażkę Realu Madryt z Villarreal CF, ale to się nie stało.

Katalończycy od początku konfrontacji mieli sporą przewagę optyczną, ale dość niespodziewanie to przyjezdni w 16. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Pervis Estupinan posłał dokładne, płaskie dośrodkowanie spod linii końcowej boiska, a z pierwszej piłki bez namysłu uderzył Jose Manuel Arnaiz i pokonał Marca-Andre'a ter Stegena.

Później zespół z Pampeluny co oczywiste cofnął się i czyhał na okazję do wyprowadzenia szybkiego kontrataku. Natomiast gospodarze grali zbyt wolno, a przez to przewidywalnie i przed przerwą nie potrafili zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy gości.

Po zmianie stron co chwila rzuty wolne wykonywał Lionel Messi, który dopiął swego w 62. minucie potyczki. Wtedy to Argentyńczyk przymierzył dokładnie z 24 metrów i doprowadził do remisu.

Wydawało się, że ekipa z Camp Nou po trafieniu Messiego pójdzie za ciosem, tym bardziej, że czerwoną kartkę za atak łokciem na twarz Clementa Lengleta w 76. minucie otrzymał Enric.

Tak się jednak nie stało, a Katalończyków sensacyjnie w doliczonym czasie gry pogrążył Roberto Torres, który zamienił na bramkę dośrodkowanie w wykonaniu Enrique'a Barji.

Primera Division, 37. kolejka:

FC Barcelona - Osasuna Pampeluna 1:2 (0:1) 0:1 - Jose Manuel Arnaiz 16' 1:1 - Lionel Messi 62' 1:2 - Roberto Torres 90+4'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo (59' Arturo Vidal), Gerard Pique, Clement Lenglet, Junior Firpo (79' Jordi Alba) - Riqui Puig (79' Frenkie De Jong), Ivan Rakitić (67' Sergio Busquets), Sergi Roberto - Lionel Messi, Martin Braithwaite (59' Luis Suarez), Ansu Fati.

Osasuna Pampeluna: Sergio Herrera - Nacho Vidal, Aridane, Raul Navas, David Garcia, Pervis Estupinan (90+2' Antonio Latorre Grueso) - Darko Brasanac (46' Oier Olazabal), Jon Moncayola (85' Roberto Torres), Inigo Perez Soto - Jose Manuel Arnaiz (71' Enric), Adrian (70' Enrique Barja).

Żółte kartki: Gerard Pique, Ivan Rakitić, Nelson Semedo (FC Barcelona) oraz Pervis Estupinan (Osasuna Pampeluna).

Czerwona kartka: Enric (Osasuna Pampeluna) w 76. minucie /za faul/.

25

Czytaj też: -> La Liga. Joan Laporta obawia się, że Lionel Messi opuści Barcelonę -> La Liga. FC Barcelona chce odmłodzenia kadry. Młodzież ma atakować pierwszy skład