"Nigdy w życiu". Lewandowski alarmuje po swoim show

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zanotował hat-tricka w meczu z Deportivo Alaves i poprowadził FC Barcelonę do zwycięstwa (3:0). Po spotkaniu Polak zwrócił uwagę na napięty terminarz. - Nie ma zbyt wiele odpoczynku - stwierdził w wywiadzie dla DAZN.

W tym artykule dowiesz się o:

Od początku sezonu 2024/2025 Robert Lewandowski pokazuje, że jest w wyśmienitej formie. Przed niedzielnym spotkaniem napastnik FC Barcelony miał na koncie siedem bramek w klasyfikacji strzelców La Ligi.

Kapitan reprezentacji Polski dołożył kolejne trzy trafienia w meczu przeciwko Deportivo Alaves (3:0). Hat-tricka skompletował jeszcze przed przerwą. Po ostatnim gwizdku napastnik zwrócił jednak uwagę na inną kwestię.

Robert Lewandowski wypowiedział się bowiem w sprawie napiętego terminarza. - Gramy dużo meczów i nie ma zbyt wiele odpoczynku. Nigdy w życiu nie rozegrałem tylu meczów w tak krótkim czasie - powiedział w wywiadzie dla DAZN.

- Najważniejszy jest teraz odpoczynek, regeneracja i powrót wszystkich po przerwie reprezentacyjnej, aby móc dać z siebie więcej - podsumował.

Rzeczywiście, zawodnicy FC Barcelony nie mogą narzekać na nudę. Podopieczni Hansiego Flicka walczą przecież nie tylko w Primera Division. Aktualnie rywalizują też w Lidze Mistrzów, której format uległ zmianie przed rozpoczęciem rozgrywek.

"Duma Katalonii" do gry wróci dopiero za dwa tygodnie. Jest to spowodowane przerwą reprezentacyjną, która rozpocznie się już w poniedziałek. Kolejnym rywalem Blaugrany będzie Sevilla (20 października).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty