Twitter / Eleven Sports / Wayne Rooney zdobył wspaniałą bramkę

The Championship. Wayne Rooney wciąż to ma. Przepięknie wykonany rzut wolny (WIDEO)

Mateusz Domański

Wayne Rooney nadal potrafi zdobywać wspaniałe bramki. Próbkę swoich możliwości dał podczas sobotniego meczu Norwich - Derby (0:1). 34-letni Anglik trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Sobotni mecz czwartej kolejki The Championship nie obfitował w gole. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie ekipy mogły narzekać na ofensywną niemoc. To był znak, że w przerwie trzeba coś zmienić pod kątem taktycznym.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy trenerzy obu ekip nie zdecydowali się na roszady personalne. Było jednak widać nieco inne podejście zawodników. W 52. minucie gospodarzom udało się wywalczyć rzut karny. Była to znakomita szansa na gola.

Ta okazja została jednak zmarnowana. Jedenastki na trafienie nie zamienił bowiem Teemu Pukki i nadal mieliśmy 0:0. Później szkoleniowcy zaczęli rotować składem, ale wciąż brakowało bramek.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 87. minucie do rzutu wolnego podszedł Wayne Rooney. 34-latek uderzył perfekcyjnie. Futbolówka zatrzepotała w siatce, a golkiper nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Ta bramka była jedynym trafieniem w trakcie tego sobotniego pojedynku. Dzięki niej Derby County wywiozło z Norwich komplet punktów. To pierwsze zwycięstwo zespołu Rooneya w tym sezonie The Championship.