Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Emiliano Buendia

The Championship. Drużyna Płachety lepsza od ekipy Helika. Białkowski bez czystego konta

Rafał Szymański

Norwich zwyciężyło 1:0 z Barnsley. Płacheta pojawił się na murawie w doliczonym czasie gry, natomiast Michał Helik rozegrał cały mecz. Bartosz Białkowski wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, a jego Millwall poległo 1:2 z Coventry City.

Do sobotniej rywalizacji zespół Norwich City przystępował w roli zdecydowanego faworyta. Piłkarze prowadzeni przez Daniela Farke'a zwyciężyli z Barnsley FC i dzięki temu utrzymali się na fotelu lidera The Championship.

Jedyną bramkę dla "Kanarków" w 62. minucie zdobył Emiliano Buendia. Argentyńczyk wykorzystał doskonałe dogranie Kenny'ego McLeana i trafił do siatki.

Przez przeważającą część meczu Norwich kontrolowało grę. Przemysław Płacheta znalazł się wreszcie w kadrze gospodarzy. Polak powrócił przeszedł rehabilitację po urazie ścięgna udowego i pojawił się na murawie w doliczonym czasie.

Michał Helik zagrał cały mecz po stronie Barnsley. Dla 25-letniego defensora był to już 20. występ na zapleczu angielskiej elity w bieżącym sezonie.

Równolegle o godz. 16:00 Millwall FC podejmowało Coventry City. W starciu 23. kolejki ekipa Bartosza Białkowskiego przegrała 1:2.

W 20. minucie piłkę do własnej bramki skierował Jake Cooper. Chwilę później wynik podwyższył Gustavo Hamer. W 74. minucie gola kontaktowego z rzutu karnego strzelił Jed Wallace.

Pełne 90 minut między słupkami Millwall spędził Białkowski. Bramkarz do tej pory wystąpił łącznie w 21 spotkaniach ligowych, w których 8 razy zdołał zachować czyste konto. W ostatnim czasie postanowił przedłużyć kontrakt z aktualnym pracodawcą - więcej TUTAJ.

Norwich City - Barnsley FC 1:0 (0:0)

1:0 - Emiliano Buendia 62'

Millwall FC - Coventry City 1:2 (0:2)

0:1 - Jake Cooper (s.) 20'
0:2 - Gustavo Hamer 26'
1:2 - Jed Wallace (k.) 74'

The Championship. "Ciasteczko"! Cudowna asysta Kamila Jóźwiaka. Krystian Bielik wykorzystał błąd rywala (wideo)