The Championship. "Ciasteczko"! Cudowna asysta Kamila Jóźwiaka. Krystian Bielik wykorzystał błąd rywala (wideo)

Derby County rozbiło na wyjeździe Birmingham City 4:0, a spory w tym udział mieli polscy piłkarze. Wynik otworzył Krystian Bielik, zaś ozdobą meczu była przepiękna akcja Kamila Jóźwiaka. "Wow, ale asysta!" - emocjonował się komentator Eleven Sports.

Michał Fabian
Kamil Jóźwiak (w czerwonym kółeczku) w meczu z Birmingham City Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak (w czerwonym kółeczku) w meczu z Birmingham City
"Ale asysta reprezentanta Polski. Wow!", "Drybling, wizja, dogranie", "Ciasteczko" - Tomasz Zieliński, komentator Eleven Sports, próbował znaleźć określenie na to, co zrobił Kamil Jóźwiak.

W 77. minucie wtorkowego meczu The Championship z Birmingham City reprezentant Polski popisał się fantastyczną akcją.

Na prawej stronie boiska Jóźwiak skupił na sobie uwagę dwóch rywali - George'a Frienda i Adama Claytona. Zgubił ich efektownym zwodem, zszedł do środka, a następnie wrzucił piłkę w pole karne. Idealnie, za linię obrony. Jason Knight tylko dołożył nogę. To był gol na 4:0 dla Derby County, ustalający wynik spotkania.

Polak zwieńczył to, co rozpoczął inny z naszych reprezentantów. W 15. minucie Krystian Bielik otworzył wynik meczu na St Andrew's Stadium. Pomocnik wykorzystał fatalny błąd bramkarza Birmingham City Neila Etheridge'a, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dla Bielika był to pierwszy gol w tym sezonie. Derby zajmuje 20. miejsce w tabeli The Championship (z trzypunktową przewagą nad pierwszym zespołem ze strefy spadkowej).