Twitter / sport_tvppl / Asysta Piotra Zielińskiego w meczu Napoli - Spezia

Puchar Włoch. Mamma mia! Cudowna asysta Piotra Zielińskiego (wideo)

Piotr Bobakowski

Po 30 minutach meczu Pucharu Włoch Napoli strzeliło Spezii trzy bramki. Przy dwóch golach swój udział miał Piotr Zieliński. Jedno z zagrań polskiego pomocnika to absolutnie klasa światowa.

W 1/4 finału Pucharu Włoch SSC Napoli podejmowało u siebie zespół Spezia Calcio (4:2, więcej TUTAJ). Losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się praktycznie po 30 minutach meczu, kiedy gospodarze prowadzili już 3:0.

Swój udział w dwóch bramkach miał Piotr Zieliński. W 5. minucie reprezentant Polski zdecydował się na strzał z ok. 15 metrów. Piłka odbiła się od jednego z rywali i zatrzymała się na poprzeczce bramki. W zamieszaniu nogę wystawił Kalidou Koulibaly i było 1:0 dla gospodarzy.

W 30. minucie Napoli zdobyło trzeciego gola. Strzelcem był Matteo Politano, ale to Zieliński zebrał największe pochwały. Polak przejął piłkę przed polem karnym, "zakręcił" kilkoma rywalami i posłał futbolówkę za plecy obrońców do wbiegającego Politano.

"Mamma mia‼ Co za asysta Piotra Zielińskiego" - skomentowano na twitterowym koncie TVP Sport, gdzie udostępniono wideo z popisową akcją naszego kadrowicza. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 4:0 dla Napoli (ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 4:2).

Zobacz fantastyczną asystę Piotra Zielińskiego.