Getty Images / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Kamil Wilczek przyczynił się do zwycięstwa. Dziesiąte trafienie Polaka

Rafał Szymański

W środę Kamil Wilczek przypomniał się kibicom. Polski napastnik znalazł drogę do siatki, a jego klub rozprawił się z FC Midtjylland (4:2).

W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony padły aż cztery bramki. Strzelanie rozpoczął Lukas Lerager, następnie drużyna gości objęła prowadzenie po golach Sory'ego Kaby i Alexandera Scholza.

Jeszcze przed zejściem do szatni, bramkarza drużyny przeciwnej pokonał Kamil Wilczek. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale sędzia nie uznał gola Jonasa Winda.

Wind dopiął swego w 76. minucie. Dion Cools został ukarany czerwoną kartką i napastnik wykorzystał rzut karny. Ostatnie słowo należało do Mohammeda Daramy'ego. W ostatecznym rozrachunku FC Kopenhaga wygrała 4:2 z FC Midtjylland.

Wilczek opuścił plac gry w 57. minucie. W bieżącym sezonie trzykrotny reprezentant Polski wystąpił łącznie w 26 meczach, jego dorobek to dziesięć bramek oraz jedna asysta.

FC Midtjylland utrzymało się na fotelu lidera ligi duńskiej. Klub Wilczka jest aktualnie na najniższym stopniu podium i ma tylko dwa oczka straty do rywala. W najbliższy poniedziałek (24 maja) FC Kopenhaga zagra na wyjeździe z Randers FC.

4:2 - Mohammed Daramy 87'

Grzegorz Krychowiak mistrzowsko odpowiedział internaucie. "Jeszcze nie tęsknimy za sobą"