Getty Images / Wang HE / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski

Mierzejewski z golem w Chinach. Dobry początek sezonu Polaka

Marcin Jaz

Adrian Mierzejewski notuje udany start sezonu chińskiej Super Ligi. Przyczynił się do kolejnej wygranej swojego zespołu, zdobywając bramkę.

Adrian Mierzejewski od połowy marca jest zawodnikiem Shanghai Shenhua, do którego został wypożyczony z Chongqing Liangjiang Athletic. To jego piąty chiński klub od lipca 2018 r. W Szanghaju zaczyna grać coraz więcej i pracuje na dobre wyniki zespołu. Dzięki jego staraniom i zaangażowaniu zespół zaliczył dobre wejście w sezon.

W ostatnim meczu Shanghai Shenhua wygrało z Tianjin Jinmen Tiger na wyjeździe 3:1, a na listę strzelców już w 4. minucie wpisał się Mierzejewski. Uprzedził rywali i najszybciej doskoczył do wysokiego dośrodkowania, strzałem głową nie dał bramkarzowi żadnych szans.

Jego drużyna dominowała prawie cały mecz. Polak został zmieniony w 70. minucie, otrzymał dobre recenzje za występ, sporo pracował w środkowej strefie boiska, często akcje przechodziły przez popularnego "Mierzeja". Obie ekipy kończyły mecz w 10.

Po 7 kolejkach grupy B chińskiej Super Ligi Shanghai Shenhua ma na koncie 14 pkt. i walczy o lidera z lokalnym rywalem Shanghai Port.

Sam Mierzejewski w tym sezonie zdobył już 2 bramki i zanotował 1 asystę.