PAP/EPA / PABLO PORCIUNCULA / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Urugwaju cieszą się z gola

El. MŚ 2022: Ekwador w czołówce strefy CONMEBOL. Grad bramek w meczu Urugwaju

Rafał Szymański

Skandal w klasyku Ameryki Południowej przyćmił pozostałe mecze 6. kolejki. Ekwador musiał zadowolić się remisem 0:0 w meczu z Chile. Urugwaj nie pozostawił złudzeń Boliwii i wygrał 4:2.

Podopieczni Gustavo Alfaro kończyli mecz w osłabieniu. W 63. minucie sędzia wyrzucił z boiska Juniora Sornozę za brutalny faul na Claudio Baezie. Rywalizacja Ekwadoru z Chile zakończyła się bezbramkowym remisem.

Sześć bramek padło w spotkaniu Urugwaju z Boliwią. Po kwadransie strzelanie rozpoczął Giorgian De Arrascaeta. Do 59. minuty faworyci prowadzili 3:0 po Federico Valverde i Agustin Alvarez. Później zespół gości odpowiedział trafieniem Marcelo Moreno. W drugiej połowie De Arracaeta i Moreno wykorzystali rzuty karne. W ostatecznym rozrachunku reprezentacja Urugwaju pewnie wygrała z Boliwią (4:2).

Paragwaj sprawił niespodziankę w starciu z Kolumbią. Antonio Sanabria sprawił, że David Ospina musiał wyciągać piłkę z siatki. Po zmianie stron Juan Cuadrado zamienił rzut karny na bramkę i Los Cafeteros zremisowali 1:1 na wyjeździe.

Reprezentacja Peru pokonała 1:0 ostatnią w tabeli Wenezuelę.  Jedynego gola w 35. minucie strzelił Christian Cueva. W pierwszej odsłonie Tomas Rincon obejrzał dwie żółte kartki i osłabił drużynę gości.

Na prowadzeniu utrzymuje się Brazylia. Na niedzielę był zaplanowany klasyk Ameryki Południowej - mecz z Argentyną został przerwany w kuriozalnych okolicznościach (więcej TUTAJ).

10. Wenezuela 8 4 4:13

Twitter sceptyczny po wygranej Polaków nad San Marino. "Teraz czekamy na Anglię"