PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Mathias Olivera (z lewej) i Mikel Merino

Niespodziewane przełamanie Getafe. Real Sociedad zmarnował szansę

Michał Piegza

Piłkarze Getafe potrzebowali ośmiu meczów, aby zdobyć pierwszy punkt w rozgrywkach La Ligi. Plasujący się na końcu stawki zespół urwał punkt faworyzowanemu Realowi Sociedad.

Piłkarze Realu Sociedad zmarnowali szansę awansu na pozycję lidera La Ligi. Drużyna z San Sebastian grała na wyjeździe z Getafe.

Rywal do tej pory przegrał w lidze wszystko. W niedzielę prowadził z Realem do przerwy. W 68. minucie goście doprowadzili do remisu po strzale Mikela Oyarzabala. Po zdobyciu pierwszego punktu do bezpiecznej strefy Getafe traci trzy punkty.

Po wygraną sięgnął za to Villarreal, który 2:0 pokonał Betis. W La Lidze wciąż jednak wyżej plasuje się zespół z Sewilli, który od niedzielnego rywala ma punkt więcej.

Getafe CF - Real Sociedad 1:1 (1:0)
1:0 - Ramirez 40'
1:1 - Oyarzabal 68'

Villarreal CF - Real Betis 2:0 (1:0)
1:0 - Danjuma 45+1'
2:0 - Danjuma 69'

Granada CF - Sevilla FC 1:0 (1:0)
1:0 - Rochina 25'