Getty Images / Edilzon Gamez / Na zdjęciu: Gabriel Barbosa

El. MŚ: Brazylia hegemonem, choć przeżywała męki

Szymon Mierzyński

Brazylia już o krok od awansu na mistrzostwa świata w Katarze. "Canarinhos" odnieśli kolejne zwycięstwo w eliminacjach, choć tym razem przeżywali ogromne męki.

Podopieczni Tite mierzyli się na wyjeździe z zamykającą stawkę Wenezuelą. Gospodarze objęli prowadzenie już na początku za sprawą Erica Ramireza i długo byli skuteczni w defensywie. Faworyt zapewnił sobie pełną pulę dopiero w końcówce. Wyrównał Marquinhos, a w ostatnich minutach bramki na wagę wygranej zdobyli Gabriel Barbosa i Antony.

Brazylijczycy triumfowali 3:1 i mają na koncie komplet 27 pkt., z ogromną przewagą nad resztą stawki.

2. miejsce wciąż zajmuje Argentyna, która mimo 90-minutowego występu Lionela Messiego, tylko zremisowała z Paragwajem.

W pozostałych spotkaniach Ekwador pokonał Boliwię, Peru wygrało z Chile, zaś Urugwaj podzielił się punktami z Kolumbią.

Następne mecze eliminacji mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej odbędą się już w nocy z niedzieli na poniedziałek. W najciekawszych Kolumbia podejmie Brazylię, natomiast Argentyna zmierzy się z Urugwajem.

Bezpośredni awans do turnieju finałowego uzyskają cztery najlepsze drużyny. Zespół z 5. miejsca powalczy o wyjazd na mundial w barażu interkontynentalnym.

Urugwaj - Kolumbia 0:0

Paragwaj - Argentyna 0:0

Wenezuela - Brazylia 1:3 (1:0)
1:0 - Eric Ramirez 11'
1:1 - Marquinhos 71'
1:2 - Gabriel Barbosa (k.) 85'
1:3 - Antony 90+5'

Ekwador - Boliwia 3:0 (1:0)