Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik bohaterem Olympique Marsylia! Co za gol reprezentanta Polski

Tomasz Galiński

W meczu zamykającym 24. kolejkę Ligue 1 Olympique Marsylia wygrał na wyjeździe z walczącym o utrzymanie FC Metz 2:1. Arkadiusz Milik wszedł na boisko na ostatni kwadrans i w jednej ze swoich pierwszych akcji strzelił pięknego gola przewrotką!

To było prawdziwe wejście smoka reprezentanta Polski. Arkadiusz Milik po raz kolejny będzie na ustach wszystkich, bo znów zapewnił Olympique Marsylia komplet punktów. Milik wszedł na boisko w 76. minucie, a sześć minut później cieszył się z gola na wagę zwycięstwa. Piątego gola w tym sezonie ligowym.

I jakie to było trafienie! Przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i strzałem przewrotką pokonał bezradnego Marca-Aurele Caillarda.

Dodajmy, że Polak pojawił się na murawie w trudnym momencie, bo gra kompletnie nie układała się drużynie prowadzonej przez Jorge Sampaoliego. Tak naprawdę cała druga połowa toczyła się pod dyktando walczącego o utrzymanie FC Metz. Jednak od czego OM ma indywidualności. To one zrobiły różnicę.

Milik zastąpił Cedric Bakambu, który w pierwszej połowie dał prowadzenie przyjezdnym. Wtedy Marsylia miała optyczną przewagę, była zespołem lepszym i udało się to udokumentować zdobytą bramką po rzucie rożnym.

Jednak po przerwie Marsylia kompletnie straciła kontrolę nad spotkaniem. Oddała pole gry, przegrała walkę w środkowej strefie boiska, a kolejne akcje tylko napędzały FC Metz. Gospodarze doprowadzili do remisu po naprawdę ładnej akcji. Tyle, że koniec końców nic im to nie dało.

FC Metz - Olympique Marsylia 1:2 (0:1)
0:1 Cedric Bakambu 26'
1:1 Habib Maiga 52'
1:2 Arkadiusz Milik 82'

Metz: Marc-Aurele Caillard - Thomas Delaine, Dylan Bronn, Boubakar Kouyate, Ibrahim Amadou, Fali Cande - Habib Maiga (66' Pape Matar Sarr), Vincent Pajot (70' Opa Nguette), Boubacar Traore, Farid Boulaya - Louis Mafouta (65' Ibrahima Niane).

OM: Pau Lopez - Pol Lirola, Boubacar Kamara, William Saliba, Duje Caleta-Car, Gerson - Bamba Dieng (79' Cengiz Under), Matteo Guendouzi, Pape Gueye (76' Sead Kolasinac), Dimitri Payet (90+2' Leonardo Balerdi) - Cedric Bakambu (76' Arkadiusz Milik).

Żółte kartki: Traore (Metz) oraz Bakambu, Payet (OM).

Sędzia: Eric Wattellier.