PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: piłkarze Eintrachtu Frankfurt

Sensacja na Camp Nou w Barcelonie w meczu Ligi Europy!

Tomasz Rosiński

Eintracht Frankfurt sensacyjnie wyeliminował FC Barcelona z Ligi Europy. W rewanżowym meczu 1/4 finału niemiecki zespół zwyciężył na wyjeździe 3:2 i awansował do półfinału rozgrywek.

W pierwszym starciu obydwu drużyn Eintracht dość niespodziewanie postawił Barcelonie trudne warunki gry i liczył, że w rewanżu na Camp Nou również uda mu się pokazać z dobrej strony.

Spotkanie w stolicy Katalonii rozpoczęło się dla gości znakomicie, gdyż już w 4. minucie rzut karny podyktowany za faul Eric Garcia na Jesperze Lindstromie pewnie wykorzystał Filip Kostić.

Szybko zdobyta bramka dodała zawodnikom z Frankfurtu dużo pewności siebie. Przyjezdni nie pozwalali Blaugranie na zbyt wiele, zaś sami byli nastawieni na wyprowadzanie kontrataków.

Dwukrotnie ostrzeżenia rywalowi wysłał Ansgar Knauff, który uderzał sprzed pola karnego, ale wówczas piłkę pewnie złapał Marc-Andre ter Stegen.

Jednakże w 36. minucie niemiecki golkiper Barcy okazał się bezradny wobec cudownego strzału z dystansu w wykonaniu Rafaela Borre'a. Asystę w tej akcji zaliczył Kostić. Ostatecznie przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie podopieczni Xavi musieli odważniej zaatakować, ale w 67. minucie nadziali się na kontratak, który pewnie wykończył niesamowity tego dnia Serb Filip Kostić. Wówczas stało się niemal pewne, że Barcelona pożegna się z obecną edycją LE.

Blaugrana zabrała się za odrabianie strat dopiero w doliczonym czasie gry. Wówczas Kevina Trappa pokonali kolejno Sergio Busquets uderzeniem sprzed pola karnego oraz Memphis Depay, który trafił z jedenastego metra i jak się okazało ustalił wynik tej batalii.