PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Skorupski był zrozpaczony. Czerwone kartki uratowały Juventus

Ani Wojciechowi Szczęsnemu, ani Łukaszowi Skorupskiemu nie udało się zachować czystego konta. Bliżej sukcesu był bramkarz Bologni FC. Juventus doprowadził do remisu 1:1 dopiero w doliczonym czasie, grając w jedenastu na dziewięciu.

Zgodnie z przewidywaniami, w jedenastkach nie zabrakło bramkarzy numer jeden i dwa reprezentacji Polski. Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Skorupski są w wysokiej formie, co potwierdzili w marcowych meczach zespołu narodowego przeciwko Szkocji i Szwecji. Tym razem obaj byli jednocześnie na boisku. Starali się o kolejne czysto konto, pod względem ich liczby są w czołówce ligi włoskiej.

W pierwszym kwadransie meczu aktywniejsi byli piłkarze ofensywni Juventusu. Żaden z nich nie przetestował jednak Łukasza Skorupskiego z powodu braku dokładności. Poza dwoma uderzeniami Dusana Vlahovicia, była nieznacznie niecelna próba Paulo Dybali z rzutu wolnego.

Do 29. minuty trzeba było czekać na uderzenie celne i zostało ono oddane na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Podobnie jak w barażu nie miał on problemu z powstrzymaniem piłki po strzale Szweda. Z dystansu próbował otworzyć wynik Mattias Svanberg, ale nie zgadzała się moc tego uderzenia.

W 36. minucie Łukasz Skorupski interweniował niepewnie na przedpolu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie dość, że nie wypiąstkował piłki i musiał liczyć na asekurację, to jeszcze zrobił sobie krzywdę. Na szczęście uraz nie wykluczył bramkarza Bologni z dalszej części meczu.

W 49. minucie Polak jeszcze raz miał sporo szczęścia, ponieważ przepuścił on piłkę po dośrodkowaniu. Spodziewał się on uderzenia Alvaro Moraty, tymczasem odsłonił bramkę, co powinien wykorzystać przyczajony za plecami Hiszpana - Adrien Rabiot. Celowniki piłkarzy obu drużyn pozostawały nienastawione.

Aż do 52. minuty. W nie Bologna wyszła na prowadzenie 1:0. Niezawodny od tygodni Marko Arnautović był autorem gola. Po podaniu prostopadłym Roberto Soriano, Austriak opanował piłkę wewnątrz pola karnego, wymanewrował Wojciecha Szczęsnego i oddał uderzenie z dogodnej pozycji do bramki. Juventus znalazł się w opałach.

Po golu Marko Arnautovicia rozpoczął się ostrzał bramki Łukasza Skorupskiego. Długo zawodnik Bologni FC nie musiał mierzyć się z poważnymi wyzwaniami, ale wreszcie pojawiły się strzały celne. Dobre interwencje nie pozwalały Juventusowi na doprowadzenie do remisu.

Od 84. minuty Bianconeri grali jedenastu na dziewięciu i dopiero to udało im się wykorzystać. Juan Luca Sacchi wyrzucił z boiska Adamę Soumaoro za faul na wychodzącym na czystą pozycję Alvaro Moracie, a Gary'ego Medela za zbyt wulgarne i żywiołowe protestowanie. Do remisu 1:1 doprowadził w doliczonym czasie Dusan Vlahović i uratował Juventus przed porażką. Skorupski był zrozpaczony po stracie tego gola.

Juventus FC - Bologna FC 1:1 (0:0)
0:1 - Marko Arnautović 52'
1:1 - Dusan Vlahović 90'

Juventus: Wojciech Szczęsny - Mattia De Sciglio (86' Moise Kean), Matthijs De Ligt (59' Leonardo Bonucci), Giorgio Chiellini (75' Alex Sandro), Luca Pellegrini (60' Denis Zakaria) - Juan Cuadrado, Danilo, Adrien Rabiot - Paulo Dybala (59' Federico Bernardeschi), Dusan Vlahović, Alvaro Morata

Bologna: Łukasz Skorupski - Adama Soumaoro, Gary Medel, Arthur Theate - Aaron Hickey, Roberto Soriano (74' Denso Kasius, 87' Nicolas Dominguez), Jerdy Schouten, Mattias Svanberg (74' Michel Aebischer), Mitchell Dijks - Riccardo Orsolini (87' Kevin Bonifazi), Marko Arnautović (65' Musa Barrow)

Żółte kartki: Cuadrado (Juventus) oraz Theate, Svanberg, Arnautović, Medel (Bologna)

Czerwone kartki: Adama Soumaoro (Bologna) /84' - za faul/, Gary Medel (Bologna) /84' - za drugą żółtą/

Sędzia: Juan Luca Sacchi