PAP/EPA / Juan Carlos Cardenas / Na zdjęciu: piłkarze Levante UD

Levante jeszcze walczy. Coraz bliżej cudu?

Michał Piegza

Levante może dokonać niemożliwego. Zespół spisywany na spadek, na finiszu La Ligi może zapewnić sobie utrzymanie. W piątek drużyna 2:1 pokonała Real Sociedad.

W meczu z Realem Sociedad zamykający tabelę La Ligi gracze Levante musieli wygrać. Chwilę przed ligowym finiszem zespół znajdował się w bardzo trudnej sytuacji. Z kolei drużyna z San Sebastian cały czas walczy o prawo gry w europejskich pucharach.

Do przerwy gole nie padły. Osiem minut po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie, ale cieszyli się z niego tylko przez trzynaście minut.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że potyczka zakończy się remisem, w 90. minucie sędzia podyktował dla Levante rzut karny. Gonzalo Melero wygrał wojnę nerwów i gospodarze wciąż mogą marzyć o utrzymaniu.

Aktualnie Levante do bezpiecznej strefy traci trzy punkty, ale bezpośredni rywale jeszcze rozegrają mecze w 35. kolejce La Ligi.

Levante UD - Real Sociedad 2:1 (0:0)
1:0 - Miramon 53'
1:1 - Silva 66'
2:1 - Melero (k.) 90'