Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce / Michał Ciechanowicz / Na zdjęciu: Eurobud JKS Jarosław

Eurobud JKS Jarosław pnie się w ligowej stawce. Medalistki nie dały im rady

Małgorzata Boluk

Eurobud JKS Jarosław coraz wyżej w PGNiG Superlidze Kobiet. We wtorek ekipa z Podkarpacia pokonała u siebie KPR Gminy Kobierzyce i awansowała na piąte miejsce, wyprzedzając w stawce Galiczankę Lwów.

- Najważniejsze jest, żebyśmy dobrze zaczęły mecz, bo zawsze, kiedy jedziemy do Jarosławia to przez pierwszy kwadrans nie możemy złapać swojego rytmu i potem musimy gonić wynik, a to kosztuje dużo zdrowia. Oczywiście spotkanie trwa sześćdziesiąt minut, ale najzwyczajniej nie możemy sobie same rzucać kłód pod nogi od początku - mówiła rozgrywająca KPR Gminy Kobierzyce, Małgorzata Buklarewicz.

Tak jak sobie zawodniczki Edyty Majdzińskiej postanowiły, tak też zrobiły, bo wystartowały kapitalnie (1:5 w 6') i już w dziewiątej minucie starcia skłoniły szkoleniowca Michała Kubisztala do wzięcia przerwy na żądanie. Z prowadzenia nie cieszyły się jednak długo.

Po krótkiej pauzie inicjatywę przejęły naładowane sportową złością jarosławianki. Bramkę zamurowała czujna Weronika Kordowiecka, a w ofensywie prym wiodły Lesia Smolich oraz Natalia Wołownyk. Straty zostały odrobione z nawiązką (8:6 w 19'), a później bohaterki wtorkowego widowiska wdały się w zaciętą wymianę ciosów.

Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem, a po zmianie stron do budowania dystansu przystąpiły gospodynie pojedynku. Ekipa z Dolnego Śląska grała nerwowo, notując proste straty, jak chociażby wyrzucanie podań na aut. W dodatku wciąż świetnie broniła Weronika Kordowiecka (22:17 w 41') i powrót do meczu był przez to dla brązowych medalistek arcytrudny od osiągnięcia.

KPR Gminy Kobierzyce próbował jeszcze podjąć walkę, ale jarosławianki wiedziały, że komplet punktów mają na wyciągnięcie ręki i nie skapitulowały. W odpowiednim momencie z mocnym rzutem włączyła się Aleksandra Zimny, skuteczności nie traciła skrzydłowa Natalia Wołownyk, a do tego jeszcze nieźle poczynała sobie w ataku Karolina Mokrzka.

Drużyna z Podkarpacia dzięki wygranej awansowała na piąte miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet. MVP meczu została wybrana Weronika Kordowiecka, a po stronie gości wyróżniono Mariolę Wiertelak.

Eurobud JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 31:27 (14:14)

JKS: Kordowiecka, Kukharchyk - Bancilon 1, Gadzina, Dorsz, Trawczyńska 8, Matuszczyk 3, Wołownyk 5, Gliwińska 1, Nestsiaruk 1, Mokrzka 3, Zimny 4, Smolich 5, Kozimur.