KPR postraszył faworyta z Gdyni - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia

Grzegorz Kędziora

Nie było niespodzianki w kolejnym meczu w ramach rozgrywek PGNIG Superligi piłkarek ręcznych, w którym KPR Jelenia Góra podejmował Vistal Łączpol Gdynia. Jeleniogórska drużyna uległa znacznie wyżej notowanym gdyniankom 26:35 (18:16).

Wynik końcowy spotkania nie do końca oddaje jego przebieg gdyż przez 40 minut to jeleniogórzanki były stroną nadającą ton wydarzeniom na parkiecie. Gospodynie wykorzystując nie najlepszą dyspozycję i rozkojarzenie gości w pierwszej połowie niemal przez cały czas prowadziły różnicą nawet trzech goli (12:9 i 17:14). Gdynianki popełniały wiele prostych błędów zarówno w obronie, o czy świadczy aż 18 straconych bramek do przerwy, jak i w ataku. Po błędach gości jeleniogórzanki wyprowadzały skuteczne kontry, w których brylowała zwłaszcza Joanna Załoga. Gdynianki zaledwie dwubramkową stratę do przerwy zawdzięczają głównie dobrej postawie rezerwowej bramkarki Dominiki Brzezińskiej.

W przerwie jeleniogórscy kibice zastanawiali się czy ich drużynie po zmianie stron wystarczy sił. Mecz w pierwszej połowie toczony był w szybkim tempie, a w KPR przez 30 minut doszło do zaledwie jednej zmiany w polu. Początkowe minuty po zmianie stron wskazywały że gospodynie nadal będą dyktować warunki gry. W 33 minucie po golach Marty Dąbrowskiej i Moniki Odrowskiej jeleniogórzanki prowadziły już 20:16 jednak od tego momentu obraz gry uległ diametralnej zmianie. Vistal rozpoczął odrabianie strat i w 43 minucie po golu Katarzyny Duran doprowadził do remisu po 22. Kolejne minuty to zupełne załamanie gry KPR, zwłaszcza w ataku i bezlitosne wykorzystywanie błędów gospodyń przez grające z każdą minutą coraz pewniej i skuteczniej gdynianki. Okres pomiędzy 43, a 52 minutą Łączpol wygrał 7:0 wychodząc na prowadzenie 29:22. Końcówka to nadal dominacja gości, mimo że w 54 minucie po czerwonej kartce (trzecia dwuminutowa kara) musiała opuścić parkiet ich najskuteczniejsza zawodniczka Karolina Szwed. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem trzeciej aktualnie drużyny w ligowej tabeli 35:26.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 26:35 (18:16)