Buklarewicz wyrwała punkt liderkom - relacja z meczu KPR Jelenie Góra - Vistal Gdynia

Maciej Wojs

KPR Jelenie Góra niespodziewanie zremisował na swoim parkiecie z liderującym w tabeli PGNiG Superligi Vistalem Gdynia 26:26 (13:13). Autorką decydującego trafienia była Małgorzata Buklarewicz.

Skazywane na pewną porażkę jeleniogórzanki od pierwszych minut postawiły faworyzowanemu rywalowi bardzo trudne warunki gry. Podopieczne Małgorzata Jędrzejczak nieźle spisywały się w defensywie, między słupkami bramki KPR-u kilka skutecznych interwencji zanotowała Martyna Kozłowska, dobrze wyglądała też gra Jelonki w ofensywie, dzięki czemu w 17. minucie gospodynie wyszły na prowadzenie 8:5. Przed przerwą przyjezdne odrobiły jednak straty i do szatni obie siódemki zeszły przy remisowym rezultacie (13:13).

Po zmianie stron ekipa Jensa Steffensena poszła za ciosem i po dwóch szybkich bramkach wygrywała w 31. minucie 15:13. Prym w drużynie byłych mistrzyń kraju wiodły byłe zawodniczki KPR-u, Iwona Niedźwiedź i Karolina Kalska, które raz po raz wpisywały się na listę strzelców. Gospodynie miały jednak w swych szeregach grającą na wysokim poziomie Małgorzatę Buklarewicz, za sprawą której KPR powrócił w 46. minucie na prowadzenie 21:19.

Gdynianki kolejny raz odrobiły jednak straty i w decydujących momentach meczu zaczęły nieznacznie przechylać szalę zwycięstwa na swą korzyść. Na piętnaście sekund przed końcową syreną drużyna trenera Steffensena objęła prowadzenie 26:25 i kiedy wydawało się już, że ze stolicy Karkonoszy wywiezie dwa punkty na rzut rozpaczy zdecydowała się Buklarewicz i równo z ostatnią sekundą pokonała bramkarkę rywalek.

Tym samym KPR po raz pierwszy w historii urwał gdyńskiej drużynie punkt, bowiem dotychczasowa rywalizacja obu klubów kończyła się regularnymi zwycięstwami Vistalu. Zdobyty w sobotę punkt może okazać się bezcenny dla walczącego o awans do fazy play-off zespołu trener Jędrzejczak. Z siedmioma punktami na koncie Jelonka zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli.

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia 26:26 (13:13)

KPR: Kozłowska - Buklarewicz 7, Winiarska 5, Skalska 4, Wiertelak 4, Żakowska 4, Michalak 2, Wesołowska, Grobelska, Winogrodzka.

Vistal: Kowalczyk, Gapska - Niedźwiedź 9, Kalska 7, Kulwińska 4, Matyka 4, Quintino 2, Galińska, Zych, Khouildi, Duran.

Sędziowali: Mariusz Kałużny oraz Tomasz Kondziela (woj. opolskie).