Podwójny smak zwycięstwa - relacja z meczu Anilana PŁ UŁ Łódź - AZS UMCS Lublin

Agnieszka Rutkowska

Anilana PŁ UŁ Łódź pokonała na oczach własnej publiczności zespół AZS UMCS Lublin 39:30. Łódzcy szczypiorniście wywalczyli swoje pierwsze punkty.

Pierwsze minuty spotkania odbywającego się w łódzkiej hali Anilany były walką punkt za punkt, w końcu na parkiecie rywalizowały drużyny zajmujące ostatnie i przedostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi grupy B. Jednak po skutecznym rzucie Kamila Witkowskiego z prawego skrzydła drużyna gospodarzy wyszła na prowadzenie 9:6. Zawodnicy Anilany mogli spokojnie zdobywać przewagę nad swoim rywalem, ponieważ w czternastej, a następnie w piętnastej minucie zostali wykluczeni z gry dwaj zawodnicy z ekipy przyjezdnych - Marcin Kłoda i Tomasz Leftak. Łódzki rozgrywający, Bartłomiej Helman z łatwością odebrał piłkę przeciwnikom i wraz z Szymonem Jakubcem ruszył w stronę bramki Akademików. Współpraca tych zawodników zaowocowała kolejnym punktem dla gospodarzy 12:8. Zawodnicy AZS-u zaczęli odrabiać straty i po bramce zdobytej przez Jakuba Buksińskiego dzielił ich zaledwie punkt do wyrównania rywalizacji 13:14. Trener łódzkiej ekipy natychmiast poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po powrocie na parkiet podopieczni Józefa Kulika zwiększyli przewagę nad przyjezdnymi i schodzili do szatni z wynikiem 19:14.

Bramkarz Damian Chmurski przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu skutecznie wykonując rzut karny
Kolejna odsłona tego meczu to utrzymywanie przewagi zespołu Anilany PŁ UŁ Łódź nad drużyną AZS UMCS Lublin. Jakubiec i Helman skutecznie współpracowali w obronie wyłączając z gry Afanasjeva Leftaka, co utrudniało Akademikom budowanie skutecznych akcji, a łodzianom pozwalało kontrolować spotkanie 23:18. Mierzący 199 centymetrów wzrostu, Piotr Rutkowski był jednym z najskuteczniejszych w tym meczu zawodników Anilany. Wykorzystując swoje parametry i rzucając piłkę z dystansu zdobył bramkę dla swojego zespołu 34:28. Zwycięstwo Anilany przypieczętował bramkarz Damian Chmurski, który w ostatnich minutach spotkania wykonał rzut karny i pokonując bramkarza Akademików zdobył ostatnią trzydziestą dziewiątą bramkę. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 39:30.

Anilana PŁ UŁ Łódź  - AZS UMCS Lublin  39:30 (19:14)