Baltica Summer Cup: Zwycięskie szczecinianki - relacja z meczu Pogoń Baltica - KGHM Metraco Zagłębie

Krzysztof Kempski

W pierwszym niedzielnym meczu zmierzyły się Pogoń Baltica i wicemistrz Polski z Lubina. Faworyta tych zawodów trudno było wskazać. Ostatecznie lepsze okazały się być szczecinianki.

Już dwie pierwsze akcje pod bramkami obu siódemek zakończyły się trafieniami. Wynik otworzyła Kaja Załęczna, a chwilę potem rzutem ze skrzydła popisała się Białorusinka Hanna Yashchuk. W 6. minucie tablica świetlna wskazywała wynik 1:4. Kolejne nieudane akcje sprawiły, że o czas zmuszony był poprosić Adrian Struzik. Impas strzelecki tuż po nim przełamała po przechwycie wspomniana wcześniej Yashchuk (2:4 w 12. min.). Wynik byłby pewnie mniej korzystny dla gospodyń, ale w bramce raz po raz udanymi obronami popisywała się Sołomija Sziwierska.

W 17. minucie meczu wynik uległ odwróceniu. Najpierw z rzutu karnego wyrównała Aleksandra Zimny, a chwilę potem gola na 5:4 dołożyła Patrycja Królikowska. Dobry fragment zawodów zaowocował kolejnymi trafieniami i podwyższeniem prowadzenia. Co ciekawe, na bramkę Miedziowych musieliśmy czekać aż 15 minut (7:5 w 21. min.). Od tego momentu zawody już bardziej się wyrównały. Pogoń zdołała utrzymać przed przerwą dwubramkową przewagę.

Z tej jednak nie zostało nic tuż po zmianie stron. Do wyrównania doprowadziła w 32. minucie Sonja Premović. Lubinianki grały jednak dość chimerycznie. Tak szybko, jak doprowadziły do wyrównania, tak też szybko wynik wracał do stanu sprzed przerwy. Zauważyła to szkoleniowiec Zagłębia Bożena Karkut prosząc o przerwę na żądanie. W 47. minucie po bramce Martyny Huczko było już 17:13. Skrzydłowa wykorzystała kontrę dając najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu. Taki stan rzeczy utrzymał się praktycznie do samego końca meczu. Wygraną miejscowych przypieczętował gol z karnego w wykonaniu Karoliny Kochaniak.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:18 (10:8)

Pogoń Baltica: Szywerska, Marszałek - Huczko 2, Jurczyk, Sabała, Stachowska 1, Królikowska 1, Noga 1, Głowińska 1, Zimny 8/8, Koprowska, Zawistowska 1, Duran 1, Kochaniak 1/1, Fornalik 1, Yashchuk 4.