Weekend wielkich spektakli, siódme poty faworytów - podsumowanie 4. kolejki Ligi Mistrzów

Paweł Nowakowski

Świadkami widowiskowych pojedynków byli kibice w 4. kolejce Ligi Mistrzów, w której nie zabrakło niespodzianek. Najwięcej emocji było w Kopenhadze, Montpellier, Brześciu oraz Logrono.

THW Kiel, KIF Kolding, Montpellier Agglomeration HB

Przetrzebione kadrowo Kiel zniszczyło Metalurg

Mistrzowie Niemiec w podróż do bałkańskiego kotła udali się bez Filia Jichy, Arona Palmarssona, Rasmusa Lauge Schmidta i Andreasa Palickii. Tych osłabień nie było jednak widać na  parkiecie w Skopje, bowiem gracze Alfreda Gislasona urządzili Metalurgowi istną rzeź. Zaaplikowali Hutnikom aż 42 bramki, deklasując rywala różnicą... piętnastu trafień! To trzecia z rzędu wygrana finalisty minionej edycji Ligi Mistrzów.

Szalony pościg KIF Kolding

Świadkami nieprawpodobnego meczu byli kibice w stolicy Danii - do Kopenhagi zawitał bowiem najbardziej utytułowany klub piłki ręcznej na świecie, FC Barcelona. Kwadrans przed końcem KIF Kolding miał cztery bramki straty, ale po szalonym pościgu Skandynawowie zdołali ostatecznie wyszarpać remis, co sprawiło, że wciąż pozostają liderem grupy B. - W pierwszej połowie czuliśmy się jakbyśmy mieli 5-6 bramek straty, ale nidy nie  odpuszczaliśmy. Niemniej mieliśmy sporo szczęścia, że udało nam się wywalczyć punkt - nie krył specjalista od defensywy, Lars Jorgensen.

Grebille show

Montpellier Agglomeration HB  znajduje się ostatnimi czasy w wysokiej dyspozycji. Przed tygodniem na własnej skórze odczuło to MKB Veszprém, a w miniony weekend Vardar Skopje. Bramkę wicemistrzów Macedoni raz za razem bombardował Mathieu Grebille, łącznie zdobywając aż 11 trafień. Gracze Patrice'a Canayera mieli już na widelcu Vardar, lecz ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. "Oczko" wywalczone z Macedończykami może mieć jednak bezcenne znaczenie na koniec grupowych zmagań.

KIF Kolding wyrasta na "czarnego konia" tegorocznej edycji Ligi Mistrzów

[nextpage]

Metalurg Skopje, Orlen Wisła Płock, HC Motor Zaporoże

Czarna passa Metalurga i Motoru trwa

Metalurg Skopje i Motor Zaporoże przegrały czwarty z rzędu mecz i są w gronie pięciu drużyn, które w tegorocznej edycji Champions League mają zerowy dorobek punktowy. Oprócz mistrzów Macedonii i Ukrainy w tym "doborowym" towarzystwie znaleźli się także mistrzowie Szwecji (Alingsas HK), Turcji (Besiktas Stambuł) i Rosji (Chekhovskie Medvedi). Po trzytygodniowej przerwie na reprezentację gracze Lino Cervara i Sergeya Bebeshki złą kartę odwrócić będą chcieli w pojedynkach z Naturhouse La Rioja i Kadetten schaffhausen.

Corrales i Zelenović uratowali Wisłę

Nafciarze konfrontacje z mistrzem Szwecji rozpoczęli świetnie, schodząc do szatni z sześcioma bramkami zaliczki. Po przerwie jednak w szeregi płocczan wkradło się rozluźnienie, co mogło mieć dramatyczne konsekwencje. Na wysokości zadanie stanęli jednak kapitalnie grający Rodrigo Corrales (50 procent skuteczych interwencji) oraz Nemanja Zelenović (10 bramek) i drugie zwycięsto płocczan w LM stało się faktem.

- Rozpoczęliśmy spotkanie z dużą determinacją, w pełni skoncentrowani, ale z biegiem meczu ta koncentracja gdzieś uciekała, co skrzętnie wykorzystali gości. Takie błędy w kolejnych meczach musimy wyeliminować - oznajmił Nemanja Zelenović. - Druga połowa nie była w naszym wykonaniu najlepsza. Pozwoliliśmy przeciwnikowi rozwinąć skrzydła. Na szczęście w odpowiednim momencie się pozbieraliśmy i zdołaliśmy przechylić szalę zwycięstwa na nasza korzyść - przyznał z kolei Manolo Cadenas.

Zawodnik kolejki: Mathieu Grebille (Montpellier Agglomeration HB)

Wybór po raz kolejny nie był łatwy - w czwartej serii gier koncertowo oprócz Grebille'a zagrali chociażby Nemanja Zelenović (Orlen Wisła Płock), Timur Dibirov (Vardar Skopje, Dean Bombac (Pick Szeged) czy Fahrudin Melić (PSG). Nominowaliśmy jednak francuskiego rozgrywającego, który w październiku imponuje formą. 23-latek w trzech ostatnich meczach Ligi Mistrzów - kolejno z Celje, Veszprem i Vardarem rzucił aż 28 bramek, z czego niemal połowę (11) w minioną niedzielę w zremisowanym starciu z wicemistrzem Macedonii! Jak mawiają we Francji - chapeau bas.