Siódme poty Wisły, bezbłędne Vive, niebywały wyczyn Zebr - podsumowanie 9. kolejki Ligi Mistrzów

Paweł Nowakowski

W 9. kolejce Ligi Mistrzów nie było niespodzianek - punkty zgarniali faworyci. Byliśmy jednak świadkami rzeczy niebywałej - THW Kiel do przerwy z Metalurgiem Skopje straciło bowiem tylko 3 bramki!

THW Kiel, FC Barcelona, Vive Tauron Kielce

Zebry wyśrubowały nowy rekord Ligi Mistrzów

Finalista poprzedniej edycji nie miał litości dla Metalurga Skopje. Dzień 15 lutego 2015 przejdzie na stałe do historii piłki ręcznej i rozgrywek Ligi Mistrzów. Podopieczni Alfreda Gislasona przez pierwsze trzydzieści minut dali sobie rzucić jedynie trzy bramki! Wyborna seria mistrzów Niemiec miała miejsce od 10 do 34. minuty niedzielnej konfrontacji, a fragment ten Zebry wygrały 15:0! W końcówce gospodarze nieco spuścili z tonu, przez co Metalurg mógł nieco podreperować fatalny bilans zdobytych bramek.

Wielki mecz Dumy Katalonii

FC Barcelona niezwykle efektownie rozprawiła się z KIF Kolding w meczu wydawać by się mogło na szczycie w grupie B. Duńczycy byli jednak tłem dla kapitalnie grających mistrzów Hiszpanii, wśród których pierwsze skrzypce grali Gonzalo Perez de Vargas, Siarhei Rutenka i Victor Tomas. W pewnym momencie Blaugrana prowadziła nawet różnicą dziesięciu trafień. Gracze Xaviera Pascuala potwierdzili tym samym, że grudniowa porażka w Płocku była wypadkiem przy pracy.

THW Kiel w meczu z Metalurgiem ustanowiło 2 niezwykłe rekordy w LM
Triumfalny marsz Vive wciąż trwa

Mistrzom Polski nie straszne nawet kadrowe perturbacje, o czym przekonała się na własnej skórze Dunkierka. Mimo wąskiej kadry i gry w eksperymentalnym zestawieniu Vive Tauron Kielce w pewnym stylu rozprawił się z mistrzem Francji, odnosząc dziewiątą wygraną w sezonie. Kielczanie mają także inne powody do zadowolenia, bowiem Julen Aguinagalde został wybrany do siódemki kolejki, a obrona Sławomira Szmala znalazła się w zestawieniu TOP 5.

Metalurg Skopje, Orlen Wisła Płock, KIF Kolding

Metalurg upokorzony w Kilonii

Hutnicy, którzy w dwóch poprzednich edycjach Ligi Mistrzów docierali do ćwierćfinału obecnego sezonu nie będą wspominać najlepiej. Problemy finansowe odcisnęły swoje piętno i sprawiły, że czołowi zawodnicy opuścili szeregi Metalurga. Lino Cervar zmuszony był grać przeciwko THW Kiel w większości wychowankami bądź bardzo młodymi zawodnikami. Metalurg przejdzie do historii Ligi Mistrzów, ale z tej niechlubnej strony - w pierwszej połowie zdobył raptem trzy bramki, notując także najdłuższą serię bez trafienia, która trwała... aż 24 minuty.

Płockie męczarnie w Skandynawii

Jak po grudzie szło szczypiornistom Orlen Wisły Płock w wyjazdowej potyczce z Alingsas. Wicemistrzowie Polski o korzystny rezultat z najlepszą szwedzką ekipą musieli drżeć do samego końca - z pomocą przyszedł im jednak grający fenomenalne zawody Rodrigo Corrales. Hiszpański bramkarz zanotował aż 23 skuteczne interwencje (23/44 - 52%), będąc ojcem zwycięstwa Nafciarzy. Na zakończenie fazy grupowej płocczanie podejmą obrońcę trofeum - SG Flensburg-Handewitt, a stawką meczu będzie trzecie miejsce w grupie B.

KIF Kolding sprowadzony na ziemię

Podopieczni Arona Kristjanssona jedynie przez dziesięć minut byli równorzędnym rywalem dla FC Barcelony - później na parkiecie dominowali mistrzowie Hiszpanii, a KIF wyglądał przy Blaugranie jak dzieci we mgle. Dziurawa defensywa (19 bramek straconych do przerwy) i brak pomysłu na rozmontowanie obrony rywala. W 34. minucie Duńczycy mieli już bagaż 10 bramek, ale Barcelona nieco spuściła z tonu, dlatego rozmiary porażki nieco stopniały.

Zawodnik kolejki: Rodrigo Corrales (Orlen Wisła Płock)

Wybór nie mógł być inny. Nie często zdarza się, by bramkarz kończył spotkanie z ponad 50-procentową skutecznością, a takową miał Hiszpan. Wrażenie robi także liczba obronionych piłek - 23 skuteczne interwencje to kapitalny wynik. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że Corrales był ojcem zwycięstwa Nafciarzy w Alingsas, dzięki czemu Wisła wciąż jest w grze o trzecią pozycję w grupie B.