Puchar Polski - Orlen Wisła Płock złamie hegemona?

Kamil Kołsut

Orlen Wisła Płock od siedmiu lat czeka na zwycięstwo w Pucharze Polski. - Rok temu było blisko. Mam nadzieję, że teraz dopisze nam więcej szczęścia - mówi skrzydłowy, Adam Wiśniewski.

Nafciarze krajowego pucharu po raz ostatni sięgnęli w 2008 roku. Tak blisko, jak w poprzednim sezonie, przerwania kiepskiej passy nie byli już dawno. Przed rokiem o finałowym zwycięstwie Vive Tauronu Kielce przesądziła bramka Michała Jureckiego zdobyta w ostatniej sekundzie meczu. Zdaniem ekspertów gol ten nie powinien zostać uznany.

- Byliśmy bardzo blisko. Każdy pamięta końcówkę meczu, kiedy rywale rzucili nam bramkę po krokach i powinna być dogrywka, ale sędziowie zdecydowali inaczej. Mam nadzieję, że teraz będziemy mieć więcej szczęścia - przyznaje Wiśniewski.

Nafciarze w swojej historii po puchar sięgali dziesięć razy. Klub z Kielc ma na swoim koncie jeden triumf więcej. Teraz płocczanie zrobią wszystko, aby dogonić odwiecznego rywala, choć o sukces łatwo nie będzie. Z dziesięciu ostatnich spotkań z Vive Tauronem Orlen Wisła wygrała tylko jedno. Płocczanie z mistrzami kraju przegrywali zarówno w lidze, jak i na pucharowej arenie.

Nafciarzy najpierw czeka półfinał, w którym zmierzą się z Azotami Puławy. Podopieczni Manolo Cadenasa w tym sezonie ekipę z Lubelszczyzny dwa razy pokonali pewnie i wysoko, przed rokiem zdarzyło im się jednak na tej przeszkodzie potknąć. - Musimy przystąpić do tego spotkania z pełną koncentracją - przestrzega Michał Daszek.

Wicemistrzowie Polski do udziału w turnieju Final Four przystąpią osłabieni. Z powodu urazu w Warszawie na pewno nie zagra Miljan Pusica. Wątpliwie, aby na parkiecie w najbliższy weekend pojawił się Zbigniew Kwiatkowski, do pełni sił po problemach zdrowotnych powoli wracają zaś Tiago Rocha, Ivan Nikcević i Valentin Ghionea.

Płocczanie z Azotami zagrają w sobotę o godzinie 20:00. Wejściówki na mecze półfinałowe wciąż można nabyć za pośrednictwem serwisu abilet.pl.

Czy Nafciarze po siedmiu latach przerwy sięgną po Puchar Polski?